Wpis z mikrobloga

Witam, w przyszłym roku planuję wprowadzić się do nowego domu ale w okolicy nie ma światłowodu ani innych kabli sieciówek żeby podłączyć internet i chyba bede skazany na radiowy. Wiem że w pobliżu są kable do telefonów stacjonarnych dawnej telekomunikacji. Kiedyś można było chyba takimi kablem korzystać z internetu neostrady. Orientujecie się kto teraz jest nowym właścicielem tamtej infrastruktury i czy jest tam opcja internetu?

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo #internet #swiatlowody
  • 14
@Lorenzo_Sicario: chodziło się po słupach w czasach tpsa... orange to kupiło i chyba adsl wciąż działa ale to bez sensu. ogarnij sobie mobilny net bez limitu w jakiejś sieci. pisząc bez limitu mam na myśli całkowity brak kagańca.
@Lorenzo_Sicario: jak jest rzeczywiście obok kabel telefoniczny to podłączenie nie będzie za specjalnie kłopotem, a orange będzie w stanie powiedzieć z jaką prędkością ADSL mogą Ci dostarczyć. 6 czy 10Mbps to niby nie za wiele, ale da radę

@wojciet: nie ma opcji "bez limitu"
@wojciet: @Bad_Wolf: @kubapolice: Jest problem nawet z moim mobilnym Lte z orange. Mam zasięg praktycznie wszędzie w Polsce, korzystam z niego w całej Uni europejskiej a akurat w tym domu zasięg się gubi, na radiowy ludzie tam też narzekają. Możliwe że to przez wysoki szpital obok i anteny na nim.
Orientujecie się kto teraz jest nowym właścicielem tamtej infrastruktury


@Lorenzo_Sicario: właściciel jest cały czas ten sam, tylko został w międzyczasie wchłonięty przez molocha Orange i tak się teraz nazywa.
Zwróć się do nich, oni ci powiedzą, czy w ogóle się da, bo to, że są kable, nie oznacza wcale, że są czynne, a nawet jeśli są czynne, nie oznacza to, że lokalnie jest infrastruktura pozwalająca na dostarczenie DSLa (Neostrady) do Ciebie.
@OrangeEkspert: Szczerze mówiąc to nie rozumiem jak odczytać te mapę ze światłowodami. Są małe pomarańczowe kropki które po przybliżeniu znikają a zasięgiem obejmują tylko jakieś kilkadziesiąt metrów. Wygląda to tak jakby dostęp do światłowodu miało mniej niż 1% ludzi. Strasznie to nieczytelne.