Wpis z mikrobloga

#motocykle Jakie ładowarki do akumulatora polecacie na zimę do motocykla. Interesuje mnie coś takiego, że podpinam sobie kable pod akumulator do każdego motocykla i wyprowadzam gdzieś wtyczkę/gniazdo i mam jedną ładowarkę którą podpinam do motocykla raz na jakiś czas przez zimę.
  • 13
@profaza: Akumulator raczej nie powinien paść ale zmniejsza się jego żywotność jak dość głęboko się rozładowywane a tak przez zimę będzie cały czas pracował bo ładowarki mają takie opcje, że pozwalają sie trocha akumulatorowi rozładować.
@cybulion: u mnie zmiana po co najmniej 7. znaczy motocykl w moich rękach był 7 lat, nie wiadomo kiedy akumulator był pierwotnie zamontowany. nie widzę powodu aby wyrzucać po 4 jeśli maszyna jest garażowana.
@bocznica: Z oponami trochę przesada, raczej się nie odkształcają od samego stania, przynajmniej nie słyszałem o takim przypadku - za to kiedy mamy tylko stopkę boczną, warto postawić na choć jednym stojaku, żeby nacisk na lagi rozkładał się równomiernie, bo w motocyklach które stoją przez lata na boku, jeśli zaczyna puszczać któraś laga, to przeważnie jest to lewa. Stojak kosztuje +/- stówkę a i tak przydaje się do ogarniania łańcucha.
Ja już drugi sezon garazuje moto


@profaza: oho, mamy tu doświadczonego eksperta!

są 2 typy ludzi - ci którzy wyjmują akumulatory i ci którym akumulator musi przedwcześnie paść żeby stali się tymi pierwszymi
@negtner: nic. Wyciąg, połóż w ciepłym miejscu i wystarczy. Ewentualnie podładuj jakimkolwiek prostownikiem teraz. Jeśli na wiosnę nie będzie kręcił ten akumulator to oznacza że jest padnięty.