Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy jest legalnym posiadanie broni hukowej, która tylko wyglądem przypomina prawdziwą broń i strzelanie np ostrzegawcze w powietrze?
Np. atakuje mnie ktoś oddaje kilka strzałów to może mi założyć sprawę w sądzie czy coś? I jak to się ma do tego jakbym np biegł przez środek miasta i strzelał w powietrze bez powodu? Tylko mandat za hałasowanie?xD
#bron #bronpalna #prawo
  • 7
Czy jest legalnym posiadanie broni hukowej, która tylko wyglądem przypomina prawdziwą broń i strzelanie np ostrzegawcze w powietrze?

Np. atakuje mnie ktoś oddaje kilka strzałów to może mi założyć sprawę w sądzie czy coś?


@Thrandvil: Są takie bez zezwolenia i są takie, które go wymagają.

I jak to się ma do tego jakbym np biegł przez środek miasta i strzelał w powietrze bez powodu? Tylko mandat za hałasowanie?xD


To zależy, ale
@Thrandvil: Wyobraź sobie sytuacje, że jesteś:
Obywatelem - który widzi typa który wyciąga pistolet i strzela w powietrze… pewnie panikujesz, spieprzasz gdzie pieprz rośnie i dzwonisz na policję
Policjantem - dostajesz zgłoszenie, że jakiś ułom lata po mieście z bronią - pewnie wysyłasz ATków
ATkiem - przyjeżdżasz na miejsce i widzisz durnia z bronią, coś tam krzyczy na twój widok, że huk, że prank ale nie słyszysz bo dowódca drze ryj