Wpis z mikrobloga

Z góry nie bijcie za Fabrykę, ale dosłownie przed chwilą skończyłem trylogię Magów prochowych (złożoną naturalnie z 4 książek) i, jak to mam w zwyczaju, w pierwszej części kolejnej serii tego autora przeczytałem opis z tyłu i pierwsze kilka stron, które nie są stricte fabułą, a np. dedykacjami, mapami itp. Otóż na południu mapki świata można zobaczyć Pustynię Krasjańską, a jeśli ktoś czytał Cykl demoniczny (polecam tylko 2 pierwsze części/4 książki), to wie, że na północ od Krasji są niezbadane krainy. I niech mi ktoś teraz powie czy to tylko międzyautorskie mrugnięcie, czy jednak wielkie połączenie. Szukałem na angielskich stronach i albo nie ma takich informacji, albo moje detyktywistyczne umiejętności są niewystarczające. A tak w ogóle TMP to całkiem przyjemne czytadło, z pewnością lepsze niż CD.
#ksiazki #mcclellan #fabrykaslow
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cerber108: Przeczytałem zarówno cały Cykl Demoniczny, TMP oraz następującą po niej trylogię Bogowie Krwi i Prochu i.. niestety żadnego powiązania nie dostrzegłem. Być może to tylko to wspomniane mrugnięcie.
@youlife007: cholibka. W takim razie pozostaje czekać na kolejne książki Briana, bo świat jest duży, po TMP mam niejakie zaufanie, a BKiP są podobno jeszcze lepsi (do tego jest tam szalony lansjer Ben Stykes - aż mi się banan na gębie pojawił jak jego imię zobaczyłem w opisie, a skubany był tylko w jednym opowiadaniu).