Wpis z mikrobloga

Serdecznie odradzam wszystkim zakupy w x-kom. Zakupiłem u nich podzespoły do nowego komputera, mają być za tydzień w środę, tj. 23.11.2022. Oczywiście pojawiło się opóźnienie i zamówienie ma być do odbioru po południu w czwartek. W czwartek odbieram telefon, a pan informuje mnie, że chłodzenie procesora, które zamówiłem nie jest dostępne, ale zaproponował alternatywne chłodzenie do tego zestawu o kilkadziesiąt złotych droższe. Zgodziłem się, chcąc tylko dokończyć składanie nowego komputera.

Składając komputer, okazało się, że zaproponowane przez pracownika chłodzenie jest za duże do tej płyty głównej i za cholerę nie wejdzie. Zostawiłem w takim razie oryginalne chłodzenie od ryzena, a dodatkowe zapakowałem w celu zwrotu. Złożywszy cały komputer, bardzo się zdziwiłem, gdy instalator windowsa okrutnie mulił - ledwo udało się dokończyć instalację. Po mega wolnym uruchomieniu ekran robił się czarny. Podejrzewając usterkę w karcie graficznej, zamieniłem nowego RTX 3070 X2 Twin na moją starszą grafikę. Jak za dotknięciem magicznej różdżki wszystkie problemy zniknęły, komputer śmigał jak należy. Szybki telefon do pracownika - prawdopodobnie wadliwa karta graficzna. Zapakowałem również i ją do zwrotu. Zamówiłem na ich stronie taką samą - nową kartę graficzną jeszcze tego samego wieczoru, bo obiecywali dostawę kolejnego dnia.

Jakiż był mój brak zdziwienia, gdy pracownik poinformował mnie, że zaszło opóźnienie i karta przyjdzie dopiero następnego dnia o 16.

Podsumowując, niekompetentna obsługa, ciągłe opóźnienia (oraz kłamstwo/zmyłka na stronie) oraz wadliwe produkty.

@x-kom

#xkom #zakupy #grafika #pc
donfazzione - Serdecznie odradzam wszystkim zakupy w x-kom. Zakupiłem u nich podzespo...

źródło: comment_1669373407PvSxC35NHUU1nRuAZrwCGl.jpg

Pobierz
  • 5