Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, potrzebuję waszej pomocy w wyborze agregatu prądotwórczego dla znajomej rodziny z Lwowa. Chodzi mi o agregat który uciągnie jakąś lodówkę plus kilka żarówek, ładowarkę do telefonu, ewentualnie jakąś farelkę, ale ta raczej pobiera sporo prądu. Takie urządzenia które w razie braku dostaw prądu są niezbędne. Niestety mają teraz ograniczenia w dostawach prądu i 'ciepła'. Czy coś takiego będzie ok https://allegro.pl/oferta/generator-pradotworczy-freimann-niemiecki-6000w-12657591233
Jeśli ktoś z was zna się na takim sprzęcie proszę polećcie coś do takiego zastosowania
#ukraina #budownictwo #elektryka
  • 17
@CzwartyTen:

Opis produktu nie odpowiada prawdziwej sytuacji, gdyż napisane ze moc mąż 8.5kw co nie jes prawda. Jak wyrabia 2-2.5kw to max. Nie ciągnie nawet pompy wody, dla takiej sprawy był kupiony. Ponieważ teraz już jest poza Polska, i wyniesie spory koszt zwrotu, zostawię produkt. Nie fajnie
@CzwartyTen: teraz są ogromne problemy z agregatami... Ten, który wrzuciłeś, to jakiś ewidentny wał. Najprościej wylicza się cenę tak: 1kW - 1000 zł. Kilka tygodni temu już próbowałem zdobyć agregat 9 kW bezpośrednio od producenta FOGO. U nich produkcja nie wyrabia, wyprzedali wszystko łącznie z ekspozycją, zamówienie najmniejszego agregatu to minimum miesiąc czekania, mają ogromne problemy z dostępem do części. Jak zobaczysz legitne agregaty, to cena w tej chwili jest niemalże
@CzwartyTen: Tagred robi całkiem fajne acz na te potrzeby musisz kupić coś co ma 5KW, szukaj używanych bo można trafić takowy za mniej niż 2k zł mi się udało trafić Tagreda właśnie jednofazowego 7kW za 1500 zł w dobrym stanie, agregaty strasznie poszły do góry przez ostatnie pół roku.
np ten
https://allegro.pl/oferta/agregat-pradotworczy-pradu-tagred-5600w-avr-olej-12111035765
kosztował 1799 zł w lipcu.
Uważaj, bo ma niby w nazwie 5600W ale do pracy ciągłej ma 3000W tylko.
@CzwartyTen: imho za mocne to jest. Lodówka to jest pewnie max. 1kW, żarówki, ładowarka to grosze. Jak gotują bo płyta jest najbardziej prądożerna. Jeśli nie na prąd to zdecydowanie słabszy agregat wystarczy, oszczędniejszy.
Policz sobie 1.5l/h to 36l paliwa na dobę. W PL 6.50x36=200zł na dzień!
@CzwartyTen: o znalazłem na stronce https://www.hechtpolska.pl/info/Czesto-zadawane-pytania-dotyczace-agregatow
Ile paliwa zużywa agregat?
To często zadawane pytanie, na które nie jest łatwo odpowiedzieć. Teoretycznie byłoby możliwe podanie średniego zużycia paliwa na godzinę przy dowolnym konkretnym obciążeniu. W praktyce jednak zużycie paliwa zmienia się w zależności od rzeczywistego obciążenia, a zatem może wahać się w zakresie kilkudziesięciu procent. Najczęściej podaje się wartości średnie:

0,5 l paliwa na godzinę dla central o mocy do 1 kW
@darek-jg: Z benzyną myślę nie powinno być dużego problemu zwłaszcza że ojciec rodziny jest kierowcą ciężarówki, wcześniej jeździł autobusem w 'pks' i jakieś tam dojście do paliwa ma, jeśli nie legalnie to da sobie radę i nie potrzebują go na całą dobę. Mają teoretycznie wyznaczone godziny gdy mogą używać więcej na pranie itp. Chodzi o góra kilka godzin na dobę
@CzwartyTen: ciężarówki nie jeżdżą na benzynę i autobusy też, musiałbyś agregat z silnikiem diesla szukać ale to jeszcze droższe. Może szukaj benzynowego ale mniejszego do 3kW, praktycznie nawet pralkę uciągnie a paliwa spali mniej no i mniejszy jest
@darek-jg: To wiem że ciężarówki to ropa nie benzyna. Jak nie da rady sam czegoś taniej załatwić to na stacjach benzyna ponoć jest bez problemu. Będę szukał jakiejś używki może tak jak @houk pisał. Mają balkon także z rozmiar aż takiego znaczenia nie ma
Chodzi mi o agregat ,który uciągnie jakąś lodówkę


A dlaczego nie pralkę? Lodówka CHWILOWO też ciągnie.

kilka żarówek


Świat nie Wykop z 200W żarówkami, świat używa lamp diodowych.

farelkę


Raczej ogrzewacz na paliwo lub gaz butlowy/propan-butan (pamiętać, że niezbyt bezpieczne do mieszkań.)
@CzwartyTen: Jak zrezygnują z farelki i czajnika to szukaj czegoś na moc ciągłą 3kW, jak napisali wyżej, zużycie paliwa też ma znaczenie, w moim 7kW silnik ma 13 KM wiec to też pali. Zbiornik 25L na bodaj 12 godzin.
Taki agregat też ładnie grzeje, polecam rurę stalową do spalin na zewnątrz a od samej jego pracy pomieszczenie się też ładnie zagrzeje.
@darek-jg: hałas dla nich w obecnej sytuacji to naprawdę mały problem zwłaszcza że zima i okna pozamykane.
Dzięki wam za komentarze i pomoc, jeśli jest coś jeszcze na co zwrócić uwagę to piszcie. Ja teraz jeszcze dokładnie ich dopytam i przeglądam olyxa. Dzięki za pomoc
@CzwartyTen: to co pokazales to najwieksze gowno jakie jest na rynku. Sprobuj znalesc tego producenta w google to Ci pewnie nic nie pokaże. Te agregaty to najwiekszy chłam, do tej pory to kupowali cyganie ktorzy pozniej jezdzili po wiochach i sprzedawali naiwnym. W hurcie taki agregat kosztowal cos kolo 6-8stow jeszcze 2lata temu. Sprzedawali to pozniej po 1200-1500. A skad wiem bo sam wtedy na takie gòwno sie skusiłem(