Wpis z mikrobloga

kurde mac, a juz taki piekny plan w głowie się układał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tzar1991nam: to nie jest takie proste. Bezpieczniki nie wyleca ale RCD powinno (jak jest)

Poza tym szczerze przyznam ze sam bylem zdziwiony. Do teraz nie wiem czy to fake czy nie - osobiscie nie sprawdze :P (no chyba ze miernikiem)

Chodzi o to ze kiedys ruskie na targach sprzedawali takie czajniki do
Buzała, tez sie zawsze zastanawialem, jak to dziala. Czyli teoretycznie wrzucaja taki toster do wody, to prędzej sie kogos ugotuje, jak usmazy?


@tzar1991nam: Jak to dziala to akurat wiem :P Bardziej mamy tam elektrolize ale przy okazji sie tez woda gotuje.

Jak wrzucaja toster do wody to powinno wyleciec RCD (roznicowka - zabezpieczenie przeciwporazeniowe) Bezpieczniki nie wyleca. Ale co sie dzieje w wodzie to wole nie sprawdzac :P Tylko z ze
mądrego zawsze dobrze poczytać. Dzięki miras za wiedzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tzar1991nam: Troche przesadzasz :P
Nie wypowiadam sie w tematach na ktorych sie nie znam (no chyba ze prosze o pomoc). Z elektryka jestem zwiazany od ponad 20 lat i mysle ze cos niecos o niej wiem :P Zarowno teoretycznie jak i praktycznie :D

Temat mnie ciekawi bo za dzieiaka dziadkowie mieli wspomniany czajnik i dziadek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: masz odizolowany układ, w którym prąd idzie po najmniejszym oporze. Woda przewodzi lepiej niż palec, więc idzie po wodzie do drugiej elektrody a nie po palcu. Nie ma uziomu - nie ma wyładowania. Z tosterem sprawa się komplikuje, moim zdaniem dużo zależy od materiałów, z których zrobiona jest wanna i rur, które są do niej przykręcone. Na rurach stalowych masz uziom, na plastikowych już niekoniecznie (nie wiem jak z filmem
Moim zdaniem w nowoczesnej wannie z tworzyw i z plastikowym, szczelnym orurowaniem wcale nie jest tak oczywiste, że się oberwie wyładowaniem


@Waspin: Co tez wczesniej zasugerowalem. Co wiecej - jakby toster mial wtyczke z 2 pinami (czyli bez uziemienia) to nawet rcd nie wyleci jesli wanna bedzie plastikowa.

O nie, przyszedł elektrodziarz. Różniówkę miałem oczywiście na myśli. Korek to chyba nie jest profesjonalne nazewnictwo, co?


@Manymouse: O nie. Koles sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: wtyczka z uziemieniem to jedno. Ja mam wszystkie gniazda z bolcami a pomiar uziomu pokazuje nieskończony opór ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
wtyczka z uziemieniem to jedno. Ja mam wszystkie gniazda z bolcami a pomiar uziomu pokazuje nieskończony opór ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Waspin: Ale tego bolca to jeszcze wypadaloby podlaczyc :)
Czarno


@Manymouse: ojoj patrz ja placze ze koles nieogarniajacy tematu w jakim sie wypowiada daje mnie na czarno. Normalnie jestem zdruzgotany po calosci. :DDD Zrobiles mi dzien :) A wystrczylo sie zastosowac do porady i zamilknac.