Wpis z mikrobloga

Faktycznie trolling, bo jedyne co to by korki wybiło.


@Manymouse: Ale Ty sie znasz :) Mam nadzieje ze uprawnien elektrycznych nie masz.

Korkow za cholere nie wybije.
Jak jest RCD to wybije. (o ile wanna jest metalowa albo toster ma obudowe podlaczona do bolca)
Nie ma zadnej mozliwosci zeby wywalilo bezpieczniki.
  • Odpowiedz
kurde mac, a juz taki piekny plan w głowie się układał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tzar1991nam: to nie jest takie proste. Bezpieczniki nie wyleca ale RCD powinno (jak jest)

Poza tym szczerze przyznam ze sam bylem zdziwiony. Do teraz nie wiem czy to fake czy nie - osobiscie nie sprawdze :P (no chyba ze miernikiem)

Chodzi o to ze kiedys ruskie na targach sprzedawali takie czajniki do
  • Odpowiedz
Buzała, tez sie zawsze zastanawialem, jak to dziala. Czyli teoretycznie wrzucaja taki toster do wody, to prędzej sie kogos ugotuje, jak usmazy?


@tzar1991nam: Jak to dziala to akurat wiem :P Bardziej mamy tam elektrolize ale przy okazji sie tez woda gotuje.

Jak wrzucaja toster do wody to powinno wyleciec RCD (roznicowka - zabezpieczenie przeciwporazeniowe) Bezpieczniki nie wyleca. Ale co sie dzieje w wodzie to wole nie sprawdzac :P Tylko z ze
  • Odpowiedz
mądrego zawsze dobrze poczytać. Dzięki miras za wiedzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tzar1991nam: Troche przesadzasz :P
Nie wypowiadam sie w tematach na ktorych sie nie znam (no chyba ze prosze o pomoc). Z elektryka jestem zwiazany od ponad 20 lat i mysle ze cos niecos o niej wiem :P Zarowno teoretycznie jak i praktycznie :D

Temat mnie ciekawi bo za dzieiaka dziadkowie mieli wspomniany czajnik i dziadek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: masz odizolowany układ, w którym prąd idzie po najmniejszym oporze. Woda przewodzi lepiej niż palec, więc idzie po wodzie do drugiej elektrody a nie po palcu. Nie ma uziomu - nie ma wyładowania. Z tosterem sprawa się komplikuje, moim zdaniem dużo zależy od materiałów, z których zrobiona jest wanna i rur, które są do niej przykręcone. Na rurach stalowych masz uziom, na plastikowych już niekoniecznie (nie wiem jak z filmem
  • Odpowiedz
Moim zdaniem w nowoczesnej wannie z tworzyw i z plastikowym, szczelnym orurowaniem wcale nie jest tak oczywiste, że się oberwie wyładowaniem


@Waspin: Co tez wczesniej zasugerowalem. Co wiecej - jakby toster mial wtyczke z 2 pinami (czyli bez uziemienia) to nawet rcd nie wyleci jesli wanna bedzie plastikowa.

O nie, przyszedł elektrodziarz. Różniówkę miałem oczywiście na myśli. Korek to chyba nie jest profesjonalne nazewnictwo, co?


@Manymouse: O nie. Koles sie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: wtyczka z uziemieniem to jedno. Ja mam wszystkie gniazda z bolcami a pomiar uziomu pokazuje nieskończony opór ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
wtyczka z uziemieniem to jedno. Ja mam wszystkie gniazda z bolcami a pomiar uziomu pokazuje nieskończony opór ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Waspin: Ale tego bolca to jeszcze wypadaloby podlaczyc :)
  • Odpowiedz
Czarno


@Manymouse: ojoj patrz ja placze ze koles nieogarniajacy tematu w jakim sie wypowiada daje mnie na czarno. Normalnie jestem zdruzgotany po calosci. :DDD Zrobiles mi dzien :) A wystrczylo sie zastosowac do porady i zamilknac.
  • Odpowiedz