Wpis z mikrobloga

@Xing77:

Wasza reakcja na ten post?

Neutralna.

Co sądzicie o tej całej sytuacji na mundialu w związku z osobami LGBT?

Przykre że ludzie wspierają mniejszości, czy w ogóle kogokolwiek tylko jak się to opłaca. A że u Arabów tak to wygląda jak wygląda i że są poj...ni to wpływu na to nie mamy.
@Sandrinia:
1. Ludzie LGBT to nie są żadne mniejszości.
2. Zależy co się rozumie przez fakt że są „#!$%@?". Imo, są w tym po prostu żałośni.

Przykre że ludzie wspierają mniejszości, czy w ogóle kogokolwiek tylko jak się to opłaca

Również dostrzegam tę hipokryzję. Z drugiej strony lepsze już to niż nic.
@Sandrinia:
1. Traktowanie osób LGBT jak mniejszości samo w sobie jest krzywdzące i nie prowadzi do polepszenia sytuacji.
2. A co to ma do rzeczy? Po tranzycji też się utożsamiają ze swoją właściwą płcią.

@yuck Wejdź w link przy pierwszym poście.
@Xing77 Moralną porażką naszej cywilizacji jest to, że zachód jak gdyby nigdy nic bawi się w piłeczkę z totalitarnym reżimami arabskimi, które stoją dokładnie na tym samym poziomie cywilizacyjnym co rosyjski śmietnik na wschodzie, różniąc się w zasadzie tylko ilością pieniędzy
@Xing77: Ja już zanurkowałem w takie otchłanie prawackich wynurzeń, że nie robi na mnie szczególnego wrażenia, nie widać też za bardzo intencji autora, a moderacja o wiele gorsze zgłoszenia odrzucała.

Co do kwestii merytorycznej to prawica podnieca się, że biznes > LGBT, chociaż nie wiem, czy istnieje chociaż jedna osoba, która uważa inaczej. Koniec końców zawsze zostajemy sami. ¯\_(ツ)_/¯
@EvilToy: Przypisywanie tu polityki nie jest dobrym pomysłem. Homotransfobia jest niezależna od tego Nie zapominaj też że spora część osób LGBT ma poglądy prawicowe, więc takie twierdzenie z Twej strony może ich obrażać podwójnie.
@Xing77: a mi ten obrazek z żółtą kartką się podoba, świetnie wyraża hipokryzję świata biznesu. Korporacje dopasują się do każdych realiów, wystarczy, żeby kasa się zgadzała.
@EvilToy

nie robi na mnie szczególnego wrażenia


Właśnie w tym jest problem.

Co do kwestii merytorycznej to prawica podnieca się, że biznes > LGBT, chociaż nie wiem, czy istnieje chociaż jedna osoba, która uważa inaczej.


Ja uważam że nie można oddzielać jednego od drugiego.
@Xing77: Co to znaczy, że nie jest dobrym pomysłem? Wystarczy, że jest absolutnie dobrą diagnozą. Prawy sektor za bardzo już nas przeczołgał, żeby udawać, że to nie tam ułożony jest generator całej nienawiści.

Tak jakbyś w XX wieku pisał, żeby nie łączyć antysemityzm z polityką, lol.
@EvilToy:

Jak jakbyś w XX wieku pisał, żeby nie łączyć antysemityzm z polityką, lol.


Nie porównuj jednego z drugim.

Co to znaczy, że nie jest dobrym pomysłem?

To znaczy, że osoby LGBT mają przeróżne poglądy polityczne, i bycie homotransfobem nie ma związku z byciem prawicowym, czy z polityką w ogóle.
@Xing77: Będę porównywał, bo jest to zajebisty przykład do czego doprowadza polityczna nagonka na jakąś mniejszość.

To znaczy, że osoby LGBT mają przeróżne poglądy polityczne,


No i?

bycie homotransfobem nie ma związku z byciem prawicowym czy z polityką w ogóle.


Prawica to wykorzystuje i podsyca. Wręcz czasem robi z tego swój główny punkt odniesienia (kampania prezydencka w 2019, aktualne transfobiczne wiece Kaczyńskiego, nie mówiąc już o płatnych trollach i regularnym opluwaniu
@EvilToy:

No i?


No i właśnie to że obrażasz swoim wpisem osoby LGBT o poglądach innych niż Twoje.
Natomiast to, że prawica to wykorzystuje i sama się przy tym ośmiesza, to fakt. Czego nie da się zrozumieć logicznie, bo na prawicy też sporo osób LGBT.
Polska polityka mnie nie interesuje.

Doszukiwanie się tu polityki na siłę jest bez sensu w sytuacji, gdy chodzi o sam fakt wspierania zjawiska jakim jest homotransfobia.
@EvilToy: To już Twoje zdanie.
Jedno nie ma związku z drugim, a polityka to coś więcej niż kwestia osób LGBT.
Znam osoby głosujące na Konfę, i nie przeszkadza mi to, bo to ich sprawa.
Na polskim podwórku może to dziwne, ale w innych państwach nie jest to nic nadzwyczajnego.