Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w końcu przyszła wygrana w konkursie gra "7 smoków". Kosztuje tylko 30zł, jest w bardzo małym opakowaniu, ale na jej rozegranie potrzebujemy miejsca. Już po przeczytaniu instrukcji byłam baaardzo pozytywnie do niej nastawiona. Po rozegraniu pierwszej partii z czystym sumieniem mogę ją polecić.

O co chodzi?

W opakowaniu dostaniemy wiele kart z bardzo ładnymi grafikami smoków. Karty dzielimy na karty smoków, akcji, celu i jedną kartę srebrnego smoka. Naszym celem będzie uzbieranie w jednym ciągu siedmiu kart w kolorze, jaki będzie widnieć na naszej karcie celów.

Na początku kładziemy srebrnego smoka na środku stołu, karty smoków i akcji przetasowujemy i każdy z graczy dopiera trzy z utworzonej kupki. Nasza tura będzie polegać po pierwsze na dobraniu karty, po drugie zagraniu karty. Gdy dobierzemy kartę możemy następnie jedną z naszej ręki dołożyć na stół lub zagrać akcję.

Kartę smoków dokładamy w taki sposób, aby po pierwsze stykały się minimum jednym kolorem smoka z inną kartą oraz muszą stykać się dłuższym bokiem do dłuższego lub krótszym do krótszego. Nigdy nie może być krótszy bok do dłuższego boku. Srebrny smok na początku gry jest każdym kolorem, ale w trakcie możemy zmieniać jego kolor kartami akcji. Zamiast zagrania karty smoka możemy zagrać kartę akcji (jeśli taką posiadamy). Kartą akcji możemy wykonać akcję na niej zawartą oraz zmienić kolor srebrnego smoka. Możemy też tylko wykonać akcję lub tylko zmienić kolor smoka. Zagrywając kartę kładziemy ją na srebrnym smoku (jeśli chcemy zmienić kolor) lub pod smokiem (jeśli nie chcemy zmieniać koloru i tylko wykonać akcje). Przykładowe akcje to wymiana karty celów z graczami, wymiana kart na ręce, przełożenie miejsca jednej karty znajdującej się na stole lub też jej zabranie do ręki.

To wszystko. Mało zasad, szybka gra ok. 20min, a naprawdę bardzo przyjemna i nastawiona na negatywną interakcję. :)))

#grybezpradu #grykarciane #gryplanszowe
okraska - Dzisiaj w końcu przyszła wygrana w konkursie gra "7 smoków". Kosztuje tylko...

źródło: comment_c0OyroolKXshpRT7vdKFhEh8uUTM8aeM.jpg

Pobierz
  • 6
@Solidly: błagam :D Każda gra karciana ma jakiś element losowości. Poker, Brydż, pasjans, Makao, Tysiąc, Munchkin, Magic: The Gathering, Cytadela... Wyjaśnij mi, jak ta gra mogłaby być mniej losowa? Jedyny czynnik wpływający na "losowość" gry to ułożenie kart w talii po przetasowaniu. Czy to aż tak dużo? :P
@okraska: brzmi ciekawie, ale nie mogę wychwycić co jest celem, na czym polega wygrana - jest dynamicznie określany sposób za pośrednictwem kart? Jakieś przykłady mogę poprosić z tychże?
@Taiffun: Celem jest ułożenie 7 smoków w jednym kolorze w jednym ciągu (może się on rozgałęziać), Każdy z graczy wie jaki ma ułozyć kolor, ponieważ ma go na swojej karcie celu, która nie jest jawna. Na zamieszczonym zdjęciu można zobaczyć, że karty stykają się kolorami. Gdy ktoś ułoży swój kolor to automatycznie wygrywa i następuje koniec gry. Może się tak stać, że inny gracz przez przypadek ułoży w swojej rundzie 7