Wpis z mikrobloga

@x3sq6gdeo7fb5udga86fgt: jedyną osobą, która nie podaje argumentów w tej dyskusji, jesteś ty. Ja już ci podałem wypowiedź chociażby trenera, a teraz podam ci statystykę xG. Polska miała 1.59 xG a Arabia miała 1.79 xG. Całkiem sporo jak na drużynę, która miała tylko pół dobrej sytuacji.

Jak na razie jedynym twoim argumentem jest to, że masz własne oczy i w dupie masz to co mówią eksperci czy trenerzy. Co dalej wymyślisz?
Myślę, ze źle interpretujesz groźne sytuacje. Za dużo gdybasz oraz nie miałeś racji co do MVP meczu. To ze AS strzeliła sobie z 25m w naszego bramkarza nie oznacza, ze to jest groźna sytuacja. To ze grasz AS strzela 5m od słupka (bo jest asekurowany przez naszego zawodnika) nie oznacza ze to groźna sytuacja. Jedynie ta sytuacja, gdzie piłka odbijała się w polu karnym przed naszym bramkarzem, była groźna. Ale i tak
@Danzuo:
Jeszcze kilka przemyśleń. Czesiu dopasował taktykę do przeciwnika i wykorzystał nasze silne strony (kontra, laga, obrona, zaskoczenie) a zniwelował nasze słabe strony (pomoc, atak pozycyjny)
Nawet Szczęsny w programie FootTruck powiedział, ze jest to dla nas optymalna taktyka (laga). Ale kim jest Szczęsny prawda? Gdyby nie nazwisko to grałby w C klasie (ironia) Za to 1000 ekspertów wyśmiewa lagę, ze to antyfutbol, ze nie można na to patrzeć. A kim
@Gorejacy_krzak_agrestu: karny to nie groźna sytuacja, tylko praktycznie w 99% gol. Dokładnie, AS miała sytuacje, ale ze są cieniutcy, słabi mentalnie i fizycznie, grają tylko w swojej lidze i nie maja doświadczenia oraz instynktu zabójcy, nie potrafili tych kilku sytuacji wykorzystać. Nawet nam zagrozić poważnie. Dlatego uważam, ze nie były to groźne sytuacje. Takie tam sobie strzały albo w bramkarza albo w trybuny. Zerowe niebezpieczeństwo.
@Gorejacy_krzak_agrestu: z ciekawosci. sytuacja po ktorej byl karny dla AS, to wg ciebie byla grozna sytuacja?
Tak myslalem. Dla was wszystko co leci w swiatlo bramki, czy pilka w naszym polu karnym, to juz grozna sytuacja. Da mnie to poprostu zagrozenie. Grozna sytuacja to jest sytuacja, gdzie pownien pasc gol, ale jakims cudem bramkarz obronil, czy defensor zablokowal.
@x3sq6gdeo7fb5udga86fgt Największe pitulaki trafiają z karnych, więc tak, to było groźne.

Piłka to gra błędów i sam fakt, że gdzieś tam w obrębie 16 napastnik dostaje piłkę i ma czas się złożyć do strzału, jest groźny. Nie ma znaczenia, czy trafi. Było groźnie. Nawet kiepski technicznie strzał może przynieść gola - jakiś rykoszet, podskok na nierównej murawie, dziwna trajektoria lotu, rozkojarzony bramkarz, itd.
@x3sq6gdeo7fb5udga86fgt Powtórzę: sam fakt, że dochodzi do strzału z pola karnego, to wg mnie groźna sytuacja. Że piłka zeszła albo piłka poszła prosto w bramkarza, to nieważne. Groźne jest to, że do sytuacji doszło w ogóle, że przeciwnik miał możliwość zakończyć akcję bramką.

Ale Miras, nie zrozum mnie źle, nie namawiam Cię do zmiany definicji. Oglądamy sobie piłeczkę i jest fajnie, czy dla Ciebie dana sytuacja wydawała się równie groźna co dla
@Gorejacy_krzak_agrestu:
Czyli każda LAGA Szczęsnego to tez groźna sytuacja, bo:
-piłkę mógł przejąć nasz zawodnik i strzelić w światło bramki
-bo mógł pojawić sie wiaterek i zmienić linie lotu piłki, która mogłaby wpaść w światło bramki
-bo mogłaby pójść kontra zakończona golem
-bo piłka mogła odbić się od piłkarza AS i zmylić bramkarza i samobój

Przypomnę, ze mimo GROZNYCH sytuacji AS nie strzeliła gola, a my po LADZE strzeliliśmy. Wiec trzeba
Ty po prostu oceniasz sytuacje pod kątem wyniku


@Gorejacy_krzak_agrestu: Właśnie, ze nie. Oceniam konkretną sytuacje po:
- czy zawodnik jest kryty, czy nie
- która noga strzela, słabszą, czy lepsza
- czy jest to markowany strzał czy nie
- ustawienie bramkarza
- zachowanie obrońców, ich asekuracja w danej chwili.

I na podstawie tego stwierdzam, ze zagrożenia praktycznie nie było.