Wpis z mikrobloga

@PrawieJakBordo: Chyba właśnie o tym dzisiaj się przekonałem. Montowałem kamery IP na RJ45 z obsługą PoE. Podłączyłem na krótki żółtym Ethernet prosto z opakowania od routera i wszystko elegancko śmiga. Potem sprawdziłem skrętkę własnej roboty i niby działa, pokazuje, że działa na router-PC, ale już na kamerach nie. W ten sposób parę godzin pracy w plecy.
@loucas: Ale jakie PoE, w kamerach w 99% przypadków jest PoE 802.11af czyli 48V, trzeba naprawdę użyć kabla z niesamowitego gównolitu aby to napięcie przysiadło na tyle aby kamera nie wstała, zdecydowanie częściej jest problem z transmisją na odległościach ponad 100m niż z samym zasilaniem.
@loucas: PoE działa zawsze, bo wykorzystuje wolne 4 żyły w skrętce. ALE
Jeśli kabel jest długi, to musi być użyty odpowiedni injector (zasilacz) i sam kabel musi być dobrej jakości - czyli drut, całomiedziowy a nie miedziowana linka.
Przy shitowym kablu i injectorze spadek napięcia na 10metrach moze byc juz tak duzy ze urzadzenie będzie świrować.
@loucas: Ale ten kabel da radę nawet na 100m przy PoE 48V i kamerą która nie wciąga więcej jak 10W. Sprawdź czy ten przewód to drut czy linka i użyj właściwych wtyków RJ45