Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@xaliemorph: pozytywne wzmocnienie. Często nagradzasz za dobre zachowanie, karą za złe zachowanie jest brak nagrody. Brzmi jak recepta na rozpieszczenie psa, ale to są zwierzęta tak wpatrzone we właściciela, że brak pochwały jest wbrew pozorom bardzo skuteczny w zaprzestaniu złego zachowania. Oczywiście są do tego dodatkowe zasady jak np. to, żeby uważać na "spalanie" komend itp. Nie wiem czy to jedyna metoda, behawiorystą nie jestem ale odchowalem 3 psy, ostatniego szkolac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 64
@sorek: jego metoda to zastraszenie psa. Ofc - to zadziała, tak samo jak zadziała chodzenie za niepokornym uczniem i grożenie mu, że dostanie #!$%@? jak się źle zachowa, ale są dwa główne problemy z tym:
1. Pies będzie się bał tylko jego i tylko jego słuchał. Jak Cezar wyjedzie po programie to pies będzie miał w #!$%@? swoich właścicieli, tak samo jak miał wcześniej. Czasem może zadziała "złamanie" psa i zacznie
tysiące lat wychowania psów jak psu w dupe bo nie można psu mówić bo się obrazi xD


@sorek: Nie chodzi o to, że się pies obrazi, ale o niepotrzebną przemoc i stosowanie teorii, które po prostu nie maja sensu. Po pierwsza ta teoria zakładała, że wilki zachowują się w sposób, w który badania pokazały, ze jednak się nie zachowują. Po drugie zakładala, ze pies domowy powinien być szkolony jak wilk i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sorek: jest w tym trochę racji, nie jestem psim bambinistą :) Mój pies kiedyś mnie ugryzł to dostał kopa aż się obrócił - zgodzę się, że w takiej sytuacji pies musi wiedzieć, że się go nie boisz i jaka jest hierarchia. Z tym, że na codzien takie zachowanie jest zbędną agresją, która jest niepotrzebna i można świetnie wychować psa bez niej.

Ale to już kwestia tego czy traktujesz zwierzę jako przyjaciela
w ogóle to strasznie dużo złego robi ludziom którzy chcą się dowiedzieć czegoś o psach Cesar Milian ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@rybsonk: Zawsze wolałem tego wytatuowanego od kotów(no bo wolę też koty), którego programy też leciały na różnych Discovery czy tam National Geographic. Mam nadzieję, że jego porady na temat kotów były lepsze :< Chociaż sam nigdy ich nie potrzebowałem, każdy mój kitku był spokojny, ale fakt