Wpis z mikrobloga

@ISeeDeadShitcoins: mnie też nie boli dupa o bogatych ludzi. Ja z założenia równam w górę a nie w dół.
Ale jak ja mam z tobą prowadzić dyskusję, gdzie ja cię nie wyzywam, wyrażam tylko swoją opinię oraz jakieś tam fakty a ty w odpowiedzi wyzywasz mnie i zakłamujesz fakty?
np. od kiedy Berkshire Hathaway to fundusz inwestycyjny? To jest przecież normalna spółka akcyjna, notowana na NYSE.
Piszesz coś o wypłacaniu hajsu
  • Odpowiedz
Bardzo często fundacje są wykorzystywane do unikania opodatkowania i prania pieniędzy. Nie mówię, że na 100% tak jest z Gatesem, ale trzeba mieć na uwadze, że takie praktyki mają miejsce

@nihilnovisubsole: hahahha, JDR czy ty tak naprawdę? Przecież on z żoną wycofali się z biznesu całkowicie, i teraz tylko rozdają swoje pieniądze na różne projekty. Walka z malarią, badania nad szczepionkami, pomoc Afryce. I nie, od darowizn nie płaci się podatku,
  • Odpowiedz
to pieniądze fundacji i ani Gates ani Buffet nie mogą ich sobie wypłacić.


@ISeeDeadShitcoins: xD

jeszcze nie słyszałem o sytuacji by jakiś miliarder "wypłacił" pieniądze ze swojej spółki więc co to za argument w kontekście fundacji, w najlepszym razie sprzedają część udziałów gdy potrzebny jest zastrzyk gotówki na jakąś inwestycję jak ostatnio to miało miejsce z akcjami Tesli by kupić Twittera ze strony Muska

przecież przekazując te pieniądze własnej fundacji te
  • Odpowiedz
Przecież on z żoną wycofali się z biznesu całkowicie,


@dlugi-gr: to już nie jest jego żona. Stare info masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@witajswiecie: są pod ich kontrolą ale wypłacić ich sobie nie mogą. Odnośnie wypłacania hajsu z spółek to jest tylko i wyłącznie kwestia podatków.
  • Odpowiedz
są pod ich kontrolą ale wypłacić ich sobie nie mogą


@WhiskeyIHaze: ale po co mieli by to robić?
by pokazać, że mają więcej pieniędzy na koncie?

przykładowo te środki nadal mogą być użyte do lobbingu czy niszczenia konkurencji albo monopolizowania różnych sektorów rynku jak to dotąd miał Gates w zwyczaju, z tą różnicą, że tym razem w innych sektorach niż IT

generalnie jak się pośledzi trochę działalność Microsoftu pod jego wodzą,
  • Odpowiedz
ale po co mieli by to robić?


@witajswiecie: żeby polecieć w kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie ważne czy mają po co to robić czy nie bo i tak tego zrobić nie mogą.
Jak ty dasz 100zł na wośp to też nie możesz tego potem wypłacić.

co do reszty zgadzam się w 100% i to właśnie próbuję uświadomić @ISeeDeadShitcoins.
  • Odpowiedz
żeby polecieć w kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WhiskeyIHaze: myślę, że do tego nie muszą wypłacać pieniędzy ze spółek, wystarczą zaskórniaki :)

Jak ty dasz 100zł na wośp to też nie możesz tego potem wypłacić.


@WhiskeyIHaze: analogia byłaby poprawna, gdybym był jednocześnie prezesem wośp
  • Odpowiedz
myślę, że do tego nie muszą wypłacać pieniędzy ze spółek


@witajswiecie: ale ja o wypłacaniu hajsu z fundacji a nie spółek.
Możesz być prezesem WOŚP i nadal nie możesz wypłacić sobie od tak hajsu z fundacji. Oczywiście można kombinować ale to nie jest tak proste jak wypłacenie sobie hajsu z spółki, której jesteś prezesem i największym udziałowcem.
  • Odpowiedz
ale ja o wypłacaniu hajsu z fundacji a nie spółek.

Możesz być prezesem WOŚP i nadal nie możesz wypłacić sobie od tak hajsu z fundacji. Oczywiście można kombinować ale to nie jest tak proste jak wypłacenie sobie hajsu z spółki, której jesteś prezesem i największym udziałowcem.


@WhiskeyIHaze: znaczy ja się generalnie z tym zgadzam, ciężko nie zgadzać się z faktami

chodziło mi jedynie o to, że w tym kontekście brak takiej
  • Odpowiedz
fundacje są wykorzystywane do unikania opodatkowania i prania pieniędzy


@nihilnovisubsole: do unikania opodatkowania owszem, tylko że chodzi o podatki spadkowe. Taka fundacja nie wydaje na nic tylko na dobrostan rodziny fundatorów. Info o praniu pieniędzy to prosto z imienin wujka Mietka?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ISeeDeadShitcoins: argumenty w dyskusji używam tylko jak ludzie potrafią czytać ze zrozumieniem oraz wyciągać wnioski z tego co przeczytają. Ty tego nie potrafisz.
Rozmowa z tobą jest bez sensu. Ja pisze 2+2=4 ty widzisz 2+2=5 I próbujesz mi potem udowodnić, że jestem w błędzie bo przecież 2+2=4 a nie 5. Tylko, że ja od początku pisałem, że to 4.
Ogarnij się chłopie bo naprawdę mi ciebie szkoda. Te 5 lat temu
  • Odpowiedz
@ISeeDeadShitcoins: Ale jedynym prymitywem w tej dyskusji jesteś ty. To ty obrażasz ludzi, wymagasz dowodów a potem twierdzisz, że to gówno (chociaż sam wrzucasz jakiś obrazek z dupy i to jest twój koronny argument) i inne takie.
Ja serio uważam, że powinieneś się przejść do jakiegoś lekarza bo ci w końcu #!$%@? żyłka i będzie ci przykro.
  • Odpowiedz