Wpis z mikrobloga

Siema.
Piszę bo może ktoś poratuje jakąś radą :D

Mianowicie to od jakiegoś czasu uczę się programować, przypadkiem wyszło tak że poszedłem głównie w #javascript. Z tego co widzę to na juniora teraz wymagają pół roku doświadczenia komercyjnego, znów jak znalazłem jakieś oferty staży to tylko dla studentów. Ja nie mam studiów także nie wiem co dalej robić. Zna ktoś może jakieś miejsce gdzie można się przyłapać na staż bez studiów?

Aktualnie potrafię napisać appke fullstack z frontendem w Vue z Vuex i backendem w Node z Express, TS, mongoDB. Napisałem też jakiegoś bloga w React, jak potrzebowałem to uruchomiłem też Postgre. Poznałem też trochę lepiej CSS, SASS i korzystam również z Tailwind. Wysłałem już trochę CV i mimo wszystko dostałem odpowiedź że poszukują ludzi z większym doświadczeniem albo nie dostałem odpowiedzi wcale.

Wydaje mi się że wiem niemało ale zdaje sobie też sprawę z braków które mam. Jeden z kursów który zrobiłem nazywał się zaawansowany javascript gdzie było dużo rzeczy poruszone co jak jest zrobione i jak działa, więc wiem co to np. hoisting, garbage collector, że obiektu się nie skopiuje "=" i dużo innych rzeczy. Zrobiłem w sumie może ze 3 kursy tak naprawdę i głównie skupiałem się na pisaniu kodu także wszystkie napotkane problemy rozwiązywałem sam i sporo mi weszło do głowy ale np. wiem że jest coś takiego jak np. MVC, MVP, MVVM czy TDD, gorzej jednak ze stosowaniem bo nawet patrząc po internecie to się pojawiają różne koncepcje. Wydaje mi się że wystarczy żebym miał jakiś dobry kod i szybko bym wszystko załapał, kwestia tylko taka że nie ma nawet gdzie się złapać...

W sumie to chyba bardziej chciałbym iść w backend i się zastanawiam, jest tu może ktoś kto pracuje z #nodejs i mógłby mi napisać co musiałaby zawierać jakaś przykładowa aplikacja żeby można się było tym pochwalić na rozmowie o pracę?

Zastanawiałem się nad zrobieniem czegoś z NestJS i wykorzystać GraphQL do tego tylko nie wiem co jeszcze. Znów zastanawiam się czy to nie będzie mimo wszystko wciąż za mało i myślę czy nie zrobić może jakiegoś frontu w Angularze do tego, bo widzę sporo ogłoszeń. Może jakiś sklep internetowy.

Rozpisałem się ale trochę straciłem motywację. Będę wdzięczny za wszystkie rady :)
Taguje też #naukaprogramowania i #programowanie , mam nadzieje że nikt mnie nie zabije :D
  • 20
@kimikini: W sumie w Polsce z tego co widzę to wiele osób zwalniają. Tu gdzie jestem czyli w Norwegii w sumie też się coś dzieje. Zwalniają ludzi z sortowni w okolicy bo przeliczyli się z ilością paczek na black friday. Jak będę musiał to uderzę na budowę albo jak znajdę to na magazyn jakiś ¯_(ツ)_/¯ Aczkolwiek bardzo bym nie chciał.
@uzytkownik_wykop_pl: na to już zdążyłem wpaść, że pewnie na jedno ogłoszenie przypada ze 300 CV albo i lepiej, z drugiej strony nie jest możliwe żeby wcale juniorów nie zatrudniali bo w takim wypadku nie będzie w ogóle specjalistów niedługo. Ale też dlatego kieruje się w kierunku backend.
@uzytkownik_wykop_pl: Zastanawiałem się już czy nie zacząć robić czegoś innego ale chciałem zacząć pracować i wtedy uczyć się czegoś kolejnego. Już spoglądałem na Go czy C# ale uznałem że lepiej będzie póki co poszerzyć wiedzę w jednym niż umieć trochę tego trochę tamtego a nic wystarczająco. Dlatego pytam o node.js.