Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś z #caraudio?
Chciałbym w #mercedes #aklasa #w176 wymienić głośniki na nieco lepsze od fabrycznych, w których basu praktycznie nie ma.
Założenie jest takie, żeby wymienić same głośniki, bez dodatkowych wzmacniaczy etc...

Jakie głośniki dadzą najlepsze efekty?
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzesiooo: głośniki to jedno, ale wyklejenie drzwi matami usztywniajaco- wytlumiajacymi (choćby to były maty bitumiczne bool dekarskie, tylko klej je w ciepłym i na gorąco, a nie teraz na zimno !) - to ogromnie zmienia brzmienie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grzesiooo: tak jak Mirek wyżej mówi, samo wygłuszenie potrafi kompletnie zmienić brzmienie. Ale raczej odradzam maty bitumiczne, szukaj butylowych - nie są specjalnie drogie. Bitumiczne lubią pękać/odklejać się, a w ciepłe dni jebią asfaltem. Jeśli brakuje Ci tylko basu to może warto zainwestować w subwoofer?
@grzesiooo: Też właśnie przerabiam ten temat. Kupiłem właśnie GLA X156 z niestety standartowym audio i będę chciał też same głośniki zmienić + wygłuszenie. Z głośników na chwilę obecną biorę pod uwagę: Eton POW 160.2 albo 172.2 Ewentualnie M 165 EVO 2 Audio System. Są to systemy 3 ohmowe, które podobno całkiem dobrze dają radę bez dodatkowych wzmacniaczy. Daj znać co wykombinowałeś i jakie wrażenia. U mnie z braku czasu to trochę
@grzesiooo Hehe no chyba na to wygląda. Jak byś coś wymodził to daj znać, ja też dam. Ogólnie te dwa zestawy co pisałem biorę pod uwagę, chyba że jakiś magik coś innego mi doradzi.