Wpis z mikrobloga

Niestety muszę kupić kartę graficzną, hold się skończył. Kupuje monitor 4K, a moja obecna karta AMD HD7790 umie wyświetlić tylko 1440p ( ͡° ͜ʖ ͡°). Potrzebuje czegoś co wyświetli 2160p, nie zabije budżetu i pozwoli zagrać w cokolwiek w razie czego. Choć tutaj mnie ratuje Game Pass Ultimate i granie w chmurce MS.
Na razie myślałem nad RX 580 8GB bo go miałem i sprzedałem na górce za 1800 zł xD. Jednak jak patrzę to GTX 1070 jest sporo wydajniejszy, a kosztuje dodatkowa stówkę czy półtorej.

Co ja mogę kupić do tych 600-700 zł lepszego niż GTX 1070? Dodatkowe kryterium to jedna wtyczka 8 PIN, drugą wiązkę zgubiłem jak się przeprowadzałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) chyba, że dokupienie takiej do zasilacza modularnego to nie problem? (Seasonic M12 II)

#gpuacl #kartygraficzne #pcmasterrace #komputery
  • 14
580 8GB


@Alchemik88: niedawno upgradowalem PC - 12600k, 32bg ddr4, m2 itp itd. Jedyna rzecz, która została to było GPU z racji #!$%@? cen i był to legendarny RX 580 8gb.

Mój monitor jest 1440p.

Ta karta bottleneckowala mocno, nowe gry chodziły co prawda(w 1440p), ale na ustawieniach srednio-niskich w okolicach 40fps. Takie tytuly jak RDR2, nowy Total War. Grałem też w dużo gier simracingowych w 2K i nawet stare tytuły
@sinist3rr: Dodam tylko że zmieniłem ją na 6800. Jeśli chcesz grać w cokolwiek, bez jakichś wymagań co do jakości to radeony i za 1500zl sobie z tym poradzą, albo 3060/3060ti, zależy od budżetu. Nvidia wychodziła troche drożej za ten sam performance, ale oferuje RT, jakiś support dla streamerów itp.
  • 0
@blekqq
@sinist3rr
@L3gion
Ma działać Photoshop, indesign, lightroom itp.
Jak z gier będzie ok z Dyson Sphere Program to już jestem zadowolony ( ͡º ͜ʖ͡º) żeby brać nowe GPU musiał bym się pakować w kolejne raty i pewnie 3070ti i potem PSU też by musiało wpaść. Kiedyś że to kupię... Ale nie wszystko naraz.
@Alchemik88: nie masz karty do 4K i kupujesz taki monitor XD To kup monitor jakiś za 600 zł Full HD, kup jakąś kartę do niego co uciągnie na przeczekanie i wtedy już kupisz najpierw kartę co Ci uciągnie 4K i monitor wymarzony swój 4k Miras
@Gorkel: kupuje go żebyś mógł pokazać reszcie społeczności, że nie czytasz nic po za nagłówkami i to bez zrozumienia tekstu :)

@bibr: jest lepiej niż myślałem. Cokolwiek mocniejszego i dla mnie będzie ok, choć wtedy next genowej grafiki nie pooglądam :D

@Togira_Ikonoka: 8 GB pamięci to wg. mnie minimum i na mniej nie zejdę dlatego 1660 czy RTX 2060 odpada zanim wystartował.
@Alchemik88: Pytaj o GW rozruchowe i poproś o udostępnienie sprzedaży przez allegro. Cienki model, ale za 750 trudno o coś lepszego
https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-gtx-1080-w-wersji-od-palita
Albo strix za 780. Tylko w przypadku wysyłki OLX dojdą jakieś opłaty i zrobi się z tego 800 zł już
https://www.olx.pl/d/oferta/gtx-1080-8gb-strix-oc-CID99-IDRZdaG.html

Według jakiś starych danych to still najbardziej opłaca się gtx 1080. Mam u siebie to mogę wymusić 4k przez sterownik i potestować.

Gry z presetem utlra. Dane z
bibr - @Alchemik88: Pytaj o GW rozruchowe i poproś o udostępnienie sprzedaży przez al...

źródło: comment_1669667369dnpP5LHITJYOxJfIj9y5lc.jpg

Pobierz
w 4k na żadnej z tych kart nie pograsz w nic poza pasjansem xd


@blekqq: w 4K spokojnie pograsz w starsze gierki na GTX 1070 nawet w 120 FPS w test drive unlimited, starsze nfs, coś co ma 10 lat albo więcej.