Wpis z mikrobloga

Wchodzisz do sklepu motoryzacyjnego i prosisz o łożysko 60x110x28.

-DO JAKIEGO SAMOCHODU?
-nie no to nie jest do samochodu, potrzebuje po prostu łożysko o tych numerach
-A TO JA TAK NIE ZNAJDE
-dobra wchodze na google i wyskakuje mi, że łożysko jest montowane w takim i takim aucie
-DOBRA TO NA JUTRO PANU ZAMUWIE SKF ZA 289ZŁ SZTUKA A W TYM SAMOCHODZIE SĄ DWA TAKIE TO DWA ZAMÓWIĆ?

i kurtyna opada bo mówię, że to nie do samochodu i potrzebuje jedno to słyszę, że tam są dwa.

Z resztą kiedyś tam kupowałem już łącznik stabilizatora do auta, które sprzedawałem jako igłę i robiłem go na sztukę byle poszedł, potrzebowałem jeden łącznik a sprzedawca do mnie:
-ALE TAM SĄ CZTERY!
-ale ja potrzebuje jeden
-PAN JESZCZE WRÓCI DO MNIE PO POZOSTAŁE 3 A JA MOGE ICH JUŻ NIE MIEĆ

Poszedłem do Agromy, sklep rolniczy.

Poproszę łożysko 60x110x28
-SKF, FOOG CZY JAKIEJ FIRMY PAN SOBIE ŻYCZY?
-Niech będzie skf
-50 ZŁOTYCH POPROSZE.

#motoryzacja #logikaniebieskichpaskow
  • 47
@Rumburak123 no niestety większość ludzi nie jest zbyt kreatywna i lecą według wyuczonych schematów. Jak pojawia się niestandardowa sytuacja to im się palą styki bo nie mają takiej opcji do wybrania w menu.
@Zarzutkkake: xD,na #!$%@? poszedłeś do motoryzacyjnego po łożysko? Takie łożysko można kupić w każdym sklepie z łożyskami. Nie potrzebna ta irytacja. Wiadomo że koleś nie będzie miał wyszukiwarki po wymiarach tylko po VINie, modelu samochodu.
@Zarzutkkake: przed zamawianiem filtrów do opla z dieslem 2.0 wyczaiłem w necie, że filtr oleju pasuje od fiatowych modeli (przecież to i tak włoski silnik), a że były 20zł taniej, to wiadomo co polak wybierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sklepie zaczynam wymieniać filtry jakich potrzebuję (po kodzie producenta, na szczęście obsługa potrafiła w szukajki), no i mówię filtr oleju od Fiata, kod XYZ. Gość zdębiał i
@maciekawski ja często zamiast do 407 to kupowałem części do C5 albo do forda. Tuleje gumowe do osłony silnika do forda 2zł sztuka oryginał a do peugeota 407 24zł sztuka. Mając w ręku obie części to było to samo.
@Zarzutkkake jest jeszcze ten rodzaj sprzedawców, który koniecznie musi dostać numer VIN samochodu, bo jak mu podasz np. dokładnie producenta, model i wymiary filtra powietrza to nie uwierzy, że właśnie taki potrzebujesz (ʘʘ)
@Zarzutkkake: Agroma jest zajebista. Potrzebowałem łożysko do równiarki od szwedzkiego producenta. Wysłałem im maila i w odpowiedzi dostałem 600zl plus przesyłka. Bardzo się zdziwiłem więc zacząłem drążyc co to za łożysko i dlaczego 600zl? Jak się okazało po dotarciu do ludzi co się zajmują produkcja tychże równiarek łożyska biorą właśnie z wyżej wymienionej Agromy i że jak tam pojadę to odojetnie jakie kupie o tym wymiarze to będzie dobre.
Po dotarciu
są znormalizowane a karty graficzne nie są


@Rumburak123: ja bym zaryzykował stwierdzenie, że karty graficzne też są znormalizowane, bo jak łącze pasuje, to generalnie będzie działać - mięły już chyba czasy, że złącze było to samo, ale karta nie mogła się dogadać z płytą główną
@Zarzutkkake: jakbym słyszał chłopa co kupowałem akumulator do diesla. #!$%@? typ robił wywody że najtańszy akumulator na sztukę nie będzie działać i że w ogóle to powinien jeszcze pół auta wymienić, to w końcu go olałem poszedłem gdzie indziej, bez #!$%@? kupiłem nawet tańszy i #!$%@? co, zero problemów.