Wpis z mikrobloga

Śmiesznie się teraz czyta wypowiedzi "ekspertów" z początku wojny XD

Tutaj np. Wolski 1 marca zwiastował upadek Ukrainy z powodu rzekomego wejścia do akcji profesjonalnych sił rosyjskich. Nawet Kijów miał stać się drugim. Sarajewem, otoczony przez ten słynny konwój długi na kilkadziesiąt kilometrów XDD

Tymczasem okazało się, że rację miał generał Skrzypczak, który był wyśmiewany, bo niecały tydzień po tym jak Wolski wieścił upadek Ukrainy, czyli 6 marca, stwierdził:

Rosjanie gonią resztkami sił. Pododdziały rosyjskie już prawie utraciły zdolność bojową. Ich straty są na poziomie 30-40 proc. Zajęte obszary przez Rosjan są tylko zajęte tam, gdzie wojsko stoi. Strategicznie, kiedy załamało się pierwsze natarcie Rosjan, 3. dnia operacji, to już wtedy powiedziałem, że Ukraińcy tę wojnę wygrali


Generał przewidział też, że Rosja będzie się wycofywała spod Kijowa i straszyła atakiem nuklearnym:

Putin będzie wycofywał się, strasząc nas bombą atomową. My też mamy jakieś możliwości i wymiana ciosów jądrowych spowodowałaby to, że Rosja zniknęłaby z mapy świata


https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/8373452,general-waldemar-skrzypczak-rosja-ukraina-kiedy-koniec-wojny.html

Ciekawie się czyta takie rzeczy post factum, bo wtedy wychodzi, kto jest prawdziwym ekspertem, a kto tylko "gadającą głową".

#ciekawostki #wojna #wojsko #rosja #ukraina #geopolityka
s.....i - Śmiesznie się teraz czyta wypowiedzi "ekspertów" z początku wojny XD

Tut...

źródło: comment_1669794695eFCl20iB24NMUpseYnlblo.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@skitarii nie widzę we wpisie Wolskiego niczego kontrowersyjnego, ani bardzo mylnego. Zasadniczo jego słowa pokrywają się z przewidywaniami Skrzypczaka.

Ja wiem że jest teraz moda na jechanie po Wolskim, ale akurat w pierwszych tygodniach wojny to on był głosem rozsądku, na tle rozhisteryzowanych innych komentatorów.
  • Odpowiedz
nie widzę we wpisie Wolskiego niczego kontrowersyjnego, ani bardzo mylnego. Zasadniczo jego słowa pokrywają się z przewidywaniami Skrzypczaka.


@marcelus: a go w ogóle czytałeś? Przecież on napisał, że Rosja okrąży Kijów i wymusi na Ukrainie poddanie się, oraz zrobi z Charkowa drugie Grozny. W którym miejscu to jest prawdziwe i gdzie Skrzypczak tak mówił? Przecież to co piszesz to brednie.

Ja wiem że jest teraz moda na jechanie po Wolskim, ale
  • Odpowiedz
@skitarii Skrzypczak mówił bardzo ogólnie, właśnie po to żeby potem nie wyjść na tego kto się myli. Okrążenie Charkowa było realne i prawie się ziściło, ja wiem że tu wszyscy mają pamięć złotej rybki, ale bombardowanie Charkowa było faktem.

Wolski był głosem rozsądku w porównaniu z innymi komentatorami i generalnym nastrojem, że Rosjanie zaraz będą pod Warszawą, iii wojną światową itd.
  • Odpowiedz
Skrzypczak mówił bardzo ogólnie, właśnie po to żeby potem nie wyjść na tego kto się myli.


@marcelus: przecież żeby mówić dokładnie, Skrzypczak musiałby mieć dokładne dane, a ich nie miał, więc miał pajacować jak Wolski i swoje domysły opisywać jako te dane?

Okrążenie Charkowa było realne i prawie się ziściło, ja wiem że tu wszyscy mają pamięć złotej rybki, ale bombardowanie Charkowa było faktem.


Wolski pisał o okrążeniu Kijowa i o
  • Odpowiedz
Nie myl OSINTowca


Gdzie jest ten OSINTowiec, przecież nie Wolski

, który po prostu przekazuje dalej informacje znalezione w internecie

@skitarii: to pasuje do Wolskiego, ale do OSINTowca już nie
  • Odpowiedz
@skitarii: Wypowiedź Wolskiego po 4 dniach wojny kiedy nic nie było wiadomo vs wypowiedź Skrzypczaka po 10 dniach wojny kiedy było widać że Rosja łapie zadyszke. Ehh.. po #!$%@? ja wchodze na ten portal.
  • Odpowiedz
Wypowiedź Wolskiego po 4 dniach wojny kiedy nic nie było wiadomo vs wypowiedź Skrzypczaka po 10 dniach wojny kiedy było widać że Rosja łapie zadyszke. Ehh.. po #!$%@? ja wchodze na ten portal.


@Gjt1337: po 4 dniach nic nie było wiadomo, a po 10 dniach było wiadomo już wszystko? XD

Przecież w dniu wypowiedzi Skrzypczaka mocno go krytykowano za te słowa i mówiono, że to zbytni optymizm.

https://www.wykop.pl/link/6547549/skrzypczak-rosjanie-gonia-resztkami-sil-wojna-rozstrzygnie-sie-w-ciagu-2-3-dni/
  • Odpowiedz
Wolski bodajże u Zychowicza mówił że on po tygodniu już wiedział że Rosja nie wygra wojny

@0xFEE1DEAD: jeszcze jak się nabuzował i mówił, że ludzie nie słuchają ekspertów (czyli niego), oglądałem to xD
  • Odpowiedz