Wpis z mikrobloga

Jaki żwirek polecacie? Obecnie dla moich pchlarzy stosuje Benka bentonitowego, ale irytuje mnie ze jest drobny i kociaki go w łapkach chcąc nie chcąc wynoszą i dodatkowo jak wykopią dołek to zbrylone siuśki przyklejają się do kuwety bo tworzy się błotko przez co przy sprzątaniu rozpada się i kuweta jest zasyfiona.

#koty
  • 8
@Bonkojad: Ja ostatnio używam benka, ale tego nowego - canadian cat. Moim zdaniem o wiele lepiej zbryla od benka compact i prawie w ogóle nie kurzy, no ale się roznosi. Z błotkiem nie mam problemu, ale grubo go sypię do kuwety. Silikonowe się tak nie roznoszą, ale moje koty ich nie tolerowały.
@Bonkojad: Ostatnio przerzuciłam się na Hilton bentonitowy i jest super. Dobrze się zbryla, wydajny. Sypię go dużo bardzo do kuwety. Fakt, jest drobny, ale fajna jest mata pod kuwetę, która zbiera ten piasek
@Bonkojad: Ja mam żwirek roślinny Greenwoods z zooplusa i jestem zadowolona, siku zbija się w spore grudki więc wygodny w sprzątaniu, odrobinę kitku wynosi na łapkach ale bardzo mało i te kawałki nie są jakieś bardzo drobne więc łatwo posprzątać
Naturalny, można do toalety, co jest dużym plusem, fajnie sie zbryla i nie pyli. Ja jeszcze nie zauważyłam różnicy w jakości, może trafił ktoś na złą partie?