Wpis z mikrobloga

Mogę prosić o pomoc w doradzenia jakiego kompa złożyć? Myślałem o czymś z tym stylu. Wszystkie lub większość części będę kupował używane w zależności od różnicy w cenie. Obudowę Ventum i cooler cpu Gelidphantom będę miał z poprzedniego komputera. Co byście mi doradzili jak chcę ograć cybera, rdr2 na monitorze utrawide w 1440p?
Ryzen 5600 bo go podkrece no i to chyba najlepszy wybór co do ceny.
Czy do niego nie lepiej już iść w pamięci 4000, bo one podobno mogą dać większą wydajność przy podkręceniu?
Jakie wtedy ramy bo najtaniej będzie cruciale 3600 cl16 ale nie było ich akurat w xkom żeby pokazać w koszyku a jak 4000 to nie wiem ale powinny być, ale powinny wyjść chyba z 500zl za 16gb?
Mobo niekoniecznie musi być to, muszę zobaczyć co będzie wytrzymywać temperatury, ale raczej to sobie poradzi. Nawet mogłoby być tańsze nie mówię że nie.
Rtx 3080 raczej zostaje, i myślę że wezmę używany aby było taniej.
Zasilacz do takiego zestawu 750w czy więcej?
#pcmasterrace #komputery
interpenetrate - Mogę prosić o pomoc w doradzenia jakiego kompa złożyć? Myślałem o cz...

źródło: comment_1669982145wPcgl5DzkeszRcflUA8wEx.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@interpenetrate: ale wiedz, że #!$%@? niekoniecznie nawet ten stock potrafią trzymać. Miałem patrioty które się wyjebywały przy 3200 cl16 mimo, że były certyfikowane na tą prędkość. Te gskille raczej będą trzymać zegar bez problemu ale podkręcić się nie dadzą więc jak już marnować kasę na tego 1FPSa więcej względem 3200cl16 to lepiej dołożyć do kości na samsungu bdie które kręcą się jak #!$%@? i trzymają wartość bo rynek pamięci dzieli się
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: no właśnie już miałem pisane wyżej że nvme, to ok tu będzie zmiana

Kości - no faktycznie b-die i szrot. to wolałbym b-die. I co w takim przypadku brać, to w najniższej cenie oferuje tylko ten samsung?. Czemu 3200 i kręcić, zamiast 3600 i kręcić wyżej? Cruciale 3600 cl16 też będą nie b-die, one swego czasu były bardzo popularne i się dobrze kręciły pamiętam, ale nie wiem czy to b-die
  • Odpowiedz
@interpenetrate: ram to loteria i polecajek szuka się na forach specjalistycznych bo producenci lecą w #!$%@? i potrafią z miesiąca na miesiąc zmienić dostawców kości, te 100-200 realnie lepiej przeznaczyć na lepszy zasilacz czy grafę czy cpu. Zabawy z ramem to jeśli zamierzasz pracować na programach wrażliwych na prędkość i opóźnienia ramu a gry i codzienne użytkowanie nimi nie są. Dla zwykłego zjadacza chleba ważne żeby kości działały w dual channel,
  • Odpowiedz
@interpenetrate: no i odnośnie: Czemu 3200 i kręcić, zamiast 3600 i kręcić wyżej?
Bo to i tak loteria, możesz trafić takie 3600 które w 3600 będą ci kilka razy dziennie bsodować kompa a możesz trafić na 3200 które bez ruszenia czegokolwiek (napięcia czy opóźnień) pójdą w 3400.
Sporo osób też powie, że pamięci robią teraz lepsze niż kiedyś co nie zmienia faktu loterii: widziałem dużo pochwał dla iridium pro 4000 ale
  • Odpowiedz
@interpenetrate: tak se patrzę i widzę na allegro nowy zotac 3080ti za 3750. Różnica fps w 1440p dla xx80 i xx80ti to 16%, wydając ten hajs na dobry ram zamiast 80ti zbijesz różnicę może do 15-14%. Weź se ram z drugiej ręki czy jakiś tańszy i 80ti (w ratach 0% do tego, profit przy tej inflacji)
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: nie mój budżet chyba już takie duże kwoty, tu trzeba liczyć już ponad 10k za kompa
i też zależy jakie gry. W te w które chce zagrać nie ma właściwie tak dużej różnicy zobacz tu. ba nawet w niektórych grach 3600 nie odbiega od 5800x3d. no w każdym razie 100% 5600 będzie, pytanie jakie mobo do tego
https://www.wykop.pl/wpis/68786939/#comment-244539927

a ten, ogólnie lepiej jest polować na 3200 cl14, 3200 cl16, 3600
  • Odpowiedz
@interpenetrate: bierz co tańsze, nie ma jakichś spektakularnych różnic pomiędzy nimi.
Tak, cl im niższe tym lepsze ale też liczy się reszta timingów więc różnice nie są tak oczywiste i na dobrą sprawę clXX nie mówi specjalnie o jakości danego ramu.
PS. Mocą 5800x3d jest to, że tego cepa nie zapchasz i nie uświadczysz mikroczkawki więc 0.1% low fps będzie wysoki.
ReeceWithouterpoon - @interpenetrate: bierz co tańsze, nie ma jakichś spektakularnych...

źródło: comment_1670074537fiMkEQVHVM3uoAdbUghy6t.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz