Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki!

Pytanie z natury #prawo i może #rodo?

Ktoś ustawicznie dewastuje mi drzwi do piwnicy (piwnica w bloku). Zakładam, ze to jeden z sąsiadów.
Czy mogę zamontować swoją kamerę gdzieś na korytarzu w piwnicy? Chodzi mi tylko o to, żeby mieć ew. dowód, nigdzie nie będę tego udostępniał.
Jak coś to można takie nagranie pokazać policji/w administracji?

#pytanie
  • 5
@Arkil:

Czy mogę zamontować swoją kamerę gdzieś na korytarzu w piwnicy?


zapewne jest to część wspólna, co w teorii oznacza, że powinieneś uzyskać na to zgodę w drodze odpowiedniej uchwały. W praktyce, bardzo często ludzie mają to w dupie i montują sobie takie kamery jak leci - np. przed drzwiami wejściowymi do swojego mieszkania ;)


Jak coś to można takie nagranie pokazać policji/w administracji?


Policji - nie ma najmniejszego problemu, z
@Karoleer: Dziękuje Mireczku!

A co do administracji i w sumie też policji. Czy jest różnica między pokazaniem nagrania komuś (jako dowód na to, ze ja nie kłamię) a przesłaniem np mailem? W sensie czy w pierwszym przypadku to tez udostępnianie?
@Arkil:
doktrynalnie tutaj można trochę podzielić włos na czworo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moim zdaniem w obu przypadkach mamy do czynienia z rozpowszechnianiem, choć samo pokazywanie na zasadzie odpalasz filmik na telefonie i pokazujesz koledze, jest znacznie trudniejsze do udowodnienia. W przypadku przesłania komuś linka do YT albo pliku mailem, dowód jest ewidentny.

Moim zdaniem kluczowe jest w takich wypadkach nie to w jaki sposób rozpowszechniasz, ale