Wpis z mikrobloga

@dzieju41: W pierwszym wpisie powinno być biały wężyk - to jego dotyczy pytanie oraz czy go nasuwamy - pieprzona autokorekta w telefonie?
I ewentualnie czy go można jakoś uszczelnić od zewnątrz?
@dzieju41 To jest zaciskane kolano. To się zaciska raz i z reguły nie traci szczelności jeśli jest zrobione dobrze. Jeśli się obraca wokół własnej osi to nic złego, to nie wpływa na szczelność. W każdym razie nie uszczelnisz tego na nowo, trzeba by było uciąć ten biały wężyk i zacisnąć nowe.

Ale takie kolanko stosuje się na podejściu wody, a nie do podłączenia sprzętu. Jesteś pewny, że to nie jest "zasilanie" i
@dzieju41 Ale to skąd w takim razie brałaby się tam woda, gdyby biały wężyk szedł do zmywarki, a ten w oplocie do baterii? :) Najprawdopodobniej biały wychodzi ze ściany i nim doprowadzana jest woda. Za zmywarką pewnie masz drugie takie kolanko z zimną wodą i tam jest podłączona.
@selenita66: A ty masz rację. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potrzebowałem fachowego komentarza. To nie jest na odejściu, to jest na wejściu, teraz to się zgadza, biały wąż doprowadza wodę, wężyk w oplocie podaje na baterię.
No to jak już ustaliśmy jak to wygląda (naprawdę wielkie dzięki za rozjaśnienie) to teraz pytanie od laika, jak to zrobić i co muszę kupić by to uszczelnić. Co muszę dokupić?
Odcinam
@dzieju41 Żeby zrobić to porządnie, potrzebowałbyś zaciskarki z właściwą matrycą do kolanka, które kupisz. Do tego obcinarkę i kalibrator. Czyli 300zł na narzędzia - nie warto dla tej jednej naprawy. :) Ale możesz pomyśleć nad kolankiem zakręcanym, które jest niby mniej trwałe ale nie wymaga zaciskarki. Tylko musisz najpierw się upewnić jaką jest średnica tej białej rurki, żeby dobrać odpowiedni system (najpopularniejsze to PEX 16, PEX 20, KanTherm 18). Cięcie możesz spróbować
@selenita66: Oż urwa a tam nie ma jeszcze żadnego, sensownego dostępu. Ja prdl co tu teraz zrobić? Zrobić zrobię, jakieś tam manualne zdolności mam ale kompletnie nie orientuję się w tym co z osprzętu będę potrzebował? Rozumiem, że tam na tym pexie jest zaciśnięta końcówka, którą się wkręca tak jak wężyk pod baterią?