Wpis z mikrobloga

Za czym tęsknicie z lat 90? Ja za lodami pałkami za 10 groszy, paczkami chipsów za 50 groszy. Klimatem programów tj Nie do wiary czy 997. Za melodyjką która towarzyszyła ciężarówce Family Frost, która przyjeżdżała na nasze zadupie z lodami. Za to że do późna się mogłam się szlajać z dzieciakami po osiedlu, bo mieszkaliśmy praktycznie pod lasem i każdy każdego znał.
Pamiętam porzucone świerszczyki przez kierowców tirów, którzy jechali do cementowni i wyrzucali takie rzeczy chociażby na pobliskie boisko. Raz nawet znaleźliśmy gejowską gazetę..
Pamiętam jak graliśmy w piłkę wieczorami w wakacje. Jak czekało się z zapartym tchem na Pokemony. Jak starzy straszyli nas babokiem.
Jak wszystko z perspektywy dziecka wydawało się realne - jak marzenia o życiu w Nowym Jorku.
Wtedy też dużo ludzi żyło sprawą "skóry" z Krakowa. To były moje beztroskie, szczęśliwe lata i bardzo za nimi tęsknię.
Ktoś z was ma podobnie?
#lata90 #nostalgia #dziecinstwo
  • 145
@Szatynka HURRRR DURRR KIEDYŚ TO PLACE ZABAW I BOISKA BYŁY ZAJĘTE 2137 GODZIN NA DOBĘ A TERAZ SWIECO PUSTKAMI KWIIIK XD próbowaliście kiedyś iść na boisko czy orlika? Ciężko zająć, bo ciągle zajęte, też przez dzieciaki. Te wiecznie puste boiska i gówniarze siedzący w telefonach to boomerskie urojenia ludzi co to żyli w gownie a teraz dorabiają ideologię xD
@Szatynka: Tak, rozumiem, co czujesz. Dla wielu osób lata 90-te to czas beztroskiego dzieciństwa i wspomnienia tych lat są bardzo miłe. Wiele rzeczy, o których wspominasz, takich jak tanie lodowe pałki czy paczki chipsów, już nie istnieje lub zmieniło się bardzo od tamtego czasu. Te drobne rzeczy, które kiedyś były tak oczywiste i dostępne, teraz wydają się być czymś wyjątkowym i sentymentalnym.

Zgadzam się też, że lata 90-te były czasem, kiedy
Tęsknię za poprzednim logo Reeboka
Nowe wygląda jak dla crossfitowców
Tęsknię też za Ligą Plus bo bez Smoka
Ten program już nie wygląda tak samo
Za szóstą odsłoną Pro Evo Soccer
Jezu, ale tam strzelałem Adriano
Za głową pomalowaną na biało
Do tego w sumie zawsze mogę wrócić
Za podzielonym na cztery ekranem i graniem w te survivale Call of Duty
Tęsknię za quattro formaggi z Diavolo
Sentymenty mnie nigdy nie opuszczą
@Szatynka Za niczym.
Lata 90 to była beznadzieja i tylko dzieci wykopu, które ich nie przeżyły moga "wspominać" je z nostalgią, bo się naczytaly opowieści jakiegoś Mirka, że kurla kiedyś to było.

Za czym tu tęsknić? Za bezrobociem? Za czipsami za 40gr, jak pensja wynosiła 400-500zl i sila nabywcza była niższa niż teraz.

Mówicie o wędlinach i jedzeniu. Chyba nie pamiętacie jakie by wtedy syfiaste produkty. Wolna amerykanka lat 90, zero kontroli,
lata 90-te były czasem, kiedy dzieciaki mogły biegać po osiedlu i szlajać się po lesie bez obaw o swoje bezpieczeństwo, a każdy znał każdego. Dziś, kiedy świat stał się bardziej skomplikowany i niebezpieczny.


@Rexikon: Chyba żartujesz, dopiero jak po wejściu do UE patologia wyjechała do Anglii i Holandii przestępczość w Polsce zmalała. Jedyne zagrożenie dla dzieciaków które wciąż dzisiaj pozostaje to faceci w sutannach.
Za tym jak łatwo można było zarobić będąc szczeniakiem, mając 18 lat w 95 roku kupiłem sobie pierwszy samochód "za swoje" bo jeździłem do Berlina po markowe ciuchy z lumpeksów i sprzedawałem je na bazarze w Katowicach z bagażnika z kilkukrotną przebitką, pierwsze mieszkanie kupiłem w 99r. gdzie większą część pieniędzy zarobiłem jeżdżąc na taryfie i wożąc jakiś arabów po burdelach.
Ta, za menelem sąsiadem, który nawalony spał na klatce schodowej. Za to, że wpjerdol można było wyłapać na rogu praktycznie każdej ulicy. Za ćpunem, który wąchał klej i ćwiczył ciosy karate na boisku mojej podbazy.


@Bomfastic: Czyli obecne lata także.