Wpis z mikrobloga

mam zasadnicze pytanie
czy mogę sobie iść ponownie na komisje wojskową żeby dostać nową kategorię?
jak miałem te 18 lat to poszedłem na czilku na komisje, bez żadnych dokumentów medycznych i dostałem kat.A bo nie mogłem nic udowodnić.
Jednak problem polega na tym że ja mam -8 dioptri na obu oczach, astygmatyzm i w nocy prawie #!$%@? widzę xD
dodatkowo wszelkie większe wysiłki fizyczne mogą skończyć się odklejeniem rogówki :D
także dobrze by było coś z tym zrobić, w razie jak by tym #!$%@? z pisu się mnie wylosowało kiedyś xD

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pytanie #wojsko
  • 23
@Ra-V-ek: Jeżeli dostaniesz wezwanie to weź wyniki badań ze sobą. Nie ma ponownych komisji po latach. Jest możliwe złożenie odpowiedniego wniosku teoretycznie jak jesteś już przeniesiony do rezerwy.
@Boomerando: trochu #!$%@? w sumie :D
jak bym w wieku 30 lat stracił rękę to zamiast kulturalnie w wolnym czasie się przejść do WKU i się przekategoryzować to dalej im wisze w papierach jako zdolny do służby i im to wyjdzie dopiero w momencie jak będę potrzebny do mobilizacji xD
@Ra-V-ek: Słyszałem historie jak koleś na komisji miał zdjąć kurtkę i się rozebrać. Typ wyciągnął nóż, wbił w ściane razem z kurtką. Kategorii A nie dostał.
@gharman: no właśnie ja siedziałem na komisji z kumplem który jest trochę mądrzejszy odemnie i przyszedł przygotowany, i mimo mniejszej wady niż ja, dostał kategorię D. :D
@lentilek: no właśnie jak ja byłem to tak to wyglądało xD
nawet powiedziałem że mam wadę wzroku, ale bez papierów to chłop nawet nie chciał gadać :D
nawet tego mitycznego siura nie oglądali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ra-V-ek: U mnie siura oglądali za parawanem, było: naciągnij i dziękuję - a swoją drogą u nas był taki poieb co chciał mieć A bo się naoglądał filmów o najemnikach i powiedział że chce jeździć na misje i zabijać ludzi, to dali go do psychologa i dostał E, ale się odwoływał wtedy i zmienili mu chyba później.