Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Szukam pomocy. Jakby ktoś z was miał wydać 30 tysięcy pln na jakiś samochód, który w miarę niedalekiej przyszłości miałby szansę zwiększyć swoją wartość, to co by to było? Interesują mnie przede wszystkim samochody z końcówki lat 90 i pierwszej połowy 00. Jako takie pojęcie mam o #mercedes ale może tym razem chciałbym spróbować coś innego. Słucham Państwa :-). Jak ktoś ma coś zajebistego do sprzedania to proszę od razu na priv ;-). A tutaj zapraszam do dyskusji z góry dziękując za pomysły.
#youngtimer #samochody
  • 13
@Argonzz: oglądałem 2 czy 3 sztuki w tej cenie. Każdy to był gruz niestety. Kumpel miał ładna sztukę ale sprzedał za 15 tysięcy, tyle że euro. Ten pociąg już odjechał.
@rafti77 ale to tak że kupisz i jeździsz albo trzymasz pod kocem to nie. Szukasz takiej co nie ma rdzy i odgruzowujesz. Za 25 - 35k znajdziesz jeszcze w oryginalnym lakierze bez rudej. Ale silnik, zawieszenie i inne eksploatacyjne rzeczy mogą wymagać uwagi.

O E46 M3 to w ogóle nawet nie piszę bo ceny to 100k+ a części nie leżą na ulicy jak do zwykłego.

Może jeszcze jakieś E39 albo E38?
@Argonzz: niestety bardzo dużo 330 mialo przygody. Silniki też średnio znoszą czas, pije to olej gorzej niż honda.
Oglądałem 3 sztuki, jeden miał szpachli tyle że czujnik nie mierzył, drugi był krzywy a trzeci silnik nie miał kompresji.
Po tym obejrzałem sztukę kumpla i taki to bym chciał mieć. Przebieg około 100 tys, do drobnych poprawek plastiki w środku, ale ładny był. Tylko dla mnie za drogi. Poszedł do Niemiec szybko
@Dejwi996: nie mam gdzie trzymać części. Poza tym ceny części poszły strasznie w górę.
No i na częściach nigdzie nie dojadę.
Ale to dobra rada dla inwestorów. Części się nie psują, nie trzeba za nie płacić OC i nie generują kosztów.
@Dejwi996: samochodu szukam. Czegoś ciekawego co zdrożeje lub ewentualnie nie stanieje jakoś mocno.
Samochód to sobie mogę postawić przed blokiem, lub w garażu podziemnym lub coś wynająć żeby przezimował.
Części trzeba mieć skatalogowane, zamknięte i zabezpieczone.
@DADIKUL: Mam, 1997r przedlift, dokładnie taki jak u ciebie, automat. W zielonym kolorze z pakietem AMG.
Jakbym miał komuś polecać, to dokładnie takiego ;-).
Za Alfą się rozglądam ...