Wpis z mikrobloga

Dawno nie było zabawniejszej afery na wykopie jak #obowiazkowecwiczeniawojskowe

Wykopki z pierwszych rwących się do bicia ruskich skuliły ogon i płaczą na głównej do tego stopnia że nic innego nie ma w gorących. Aż musiałem się po pół roku zalogować żeby móc dać tag na czarno, dam sobie jeszcze tylko chwilę śmiechu

Nie jestem za obowiązkowymi ćwiczeniami bo jest to swojego rodzaju zabieranie wolności, z drugiej strony sytuacja geopolityczna wskazuje na to że nie przeprowadzanie takiego szkolenia z punktu widzenia państwa byłoby odważnym ruchem. Należy liczyć się z najgorsza opcją a nie zakładać scenariusz najbardziej korzystny.

Swoją drogą wypisac się z takich ćwiczeń jest na prawdę łatwo a na samych ćwiczeniach nie jest tak jak wam się wydaje. Nie ma mobbingu i fali. To nie te czasy

Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym, wszystko co mialem do powiedzenia jest powyżej.

Teraz pozostaje śmiać się z infantylnych wykopków, a jest z czego

My już ubrani
  • 18
@MikiGRU: dlaczego w żadnym z takich wpisów nie ma tej jednej, zajebiście ważnej informacji, że to szkolenie kończy się przymuszeniem do złożenia przysięgi, które dalej ma swoje konsekwencje?

To nie jest jednorazowe 30 dni wuefu i nara ¯\_(ツ)_/¯
Masz rację - nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.
e to szkolenie kończy się przymuszeniem do złożenia przysięgi, które dalej ma swoje konsekwencje?


@xfin: Ale co niby ta przysiegą zmienia według ciebie? Przecież bez tej przysięgi też by cie mogli dalej powoływać na ćwiczenia.
Ale co niby ta przysiegą zmienia według ciebie? Przecież bez tej przysięgi też by cie mogli dalej powoływać na ćwiczenia.


@Thorkill: A chociażby to, że mogą Cię wtedy powołać na "ćwiczenia" 90 dni, a nie na 30 ¯\_(ツ)_/¯

A jeśli nic, absolutnie niczego nie zmienia, to niech nikogo do niej nie zmuszają - prosta sprawa, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kogo przymusili do przysięgi?


@MikiGRU: oficjalne słowa kapitan z Sieradza - 33 dni szkolenia kończą się przysięgą wojskową ¯\_(ツ)_/¯
Błagam tylko nie lawirujmy, że nie ma tam słowa "zmuszanie".

— Zgodnie z wezwaniem, które ostatnio otrzymałem, stawiłem się dziś w jednostce WCR Sieradz. Nie było żadnych badań - kategoria A wystarczająco orzeka o zdolności do odbywania służby — przekazał użytkownik Wykopu. — Poinformowano także, że ćwiczenia wojskowe kończą się przysięgą wojskową.
@MikiGRU: płacz jest o to, że wojny w Polsce nie ma, a chcą ciągać cywili na miesiąc „przymusowych wakacji” od normalnego życia. Tym mogą zrujnować plany mężczyzn w Polsce. Od uczelni/kredytu/pracy nie ma urlopu na żądanie na miesiąc, bo do woja powołali - chyba, że zaczną chronić poborowych zakazem zwolnienia/wyrzucenia ze studiów/wakacjami kredytowymi, ale to wtedy zrobią jeszcze większy zamęt nowymi przepisami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A chociażby to, że mogą Cię wtedy powołać na "ćwiczenia" 90 dni, a nie na 30


@xfin: Bez przysięgi też mogą cie teoretycznie powołać na takie okres. Przysięga wojskowa ma charakter symboliczny ale też i formalny bo stajesz się oficjalnie żołnierzem nawet jeżeli jest to żołnierz rezerwy. Dzięki temu wojsko od razu wie że przeszedłeś podstawowe przeszkolenie wojskowe czyli jesteś już trochę wyżej niż cywil i można dać ci broń w
@MikiGRU: Niestety nie mam nic innego.
Niemniej skoro kapitan WCR w oficjalnej rozmowie stwierdza, że "szkolenie kończy się przysięgą wojskową" to co my tutaj mamy dalej roztrząsać?

Też stwierdzam fakt - nie ma tam nic o "możliwości" czy "dobrowolności" tylko stwierdzenie, że TO kończy się TYM.
@xfin: to tak jak kurs techniczny kończy się egzaminem zawodowym

Czyli nie macie pewności ale piszecie masowo posty ze po szkoleniu będzie obowiązkowa przysięga. Dobrze rozumiem?
Czyli nie macie pewności ale piszecie masowo posty ze po szkoleniu będzie obowiązkowa przysięga. Dobrze rozumiem?


@MikiGRU: Tak. Ale w drugą stronę działa to tak samo - nie masz pewności, że to tylko 30 dni szkolenia i koniec, a nadal bagatelizujesz sprawę ¯\_(ツ)_/¯

I nie winię tutaj Ciebie. Tylko jedyne co na razie mamy w tej sprawie to te słowa:

akie osoby będą szkolone w wymiarze 33 dni, następnie szkolenie kończy
Tylko na wasze nieszczęście obudziliscie się nagle z zaledwie półrocznym poślizgiem. Trochę późno jak na tak ważną sprawę


@MikiGRU: Nie lubię jak się mnie zalicza do jakichś "was/ich" ¯\_(ツ)_/¯

Zresztą możesz przejrzeć moje wpisy i komentarze - dużo ich w tej sprawie nie ma (chociaż dzisiaj się wkurzyłem i trochę gównoburzyłem w jednym wpisie), ale staram się zwrócić uwagę na ten jeden dyskutowany fakt, bo to jest jakiś dramat, że każda