Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem z poprzednim pracodawcą. Zwolniłem się z korpo w Sierpniu i od Pazdziernika zacząłem nową pracę. Mimo to pod koniec Pazdziernika dostałem wypłatę z poprzedniej firmy. Od razu zadzwoniłem do poprzedniego kierownika, opisałem problem i po kilku dniach dostałem informację, że pieniędzy zwracać nie muszę i dostałem je jako bonus.

Jest 7 Grudnia, kasę zdążyłem już wydać i dostaję telefon z Niemiec od zewnętrznych kadr korpo, że jednak zaszła pomyłka i mam hajs oddawać. Odpowiedziałem że niech w takim razie wyjaśnią to najpierw z moim miejscem pracy ale od razu zostałem poinformowany, że pieniądze i tak będę musiał zwracać.

Co robić w takiej sytuacji? Zachowałem się fair wobec firmy, dostałem zgodę na wydanie hajsu, a teraz jakiś babsztyl dzwoni i nakazuje zwrot.

Dzięki za pomoc

#prawo #pracbaza #korposwiat #prawopracy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63922def2665a775f25cf155
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli ten kierownik, co powiedział, że to bonus miał prawo do przyznawania nagród (premii uznaniowych) to jest to premia i nie musisz oddawać. Być może trzeba zajrzeć do wewnętrznego regulaminu wynagradzania/premiowania i tam są zasady przyznawania nagród. Jeżeli prawa nie miał lub przyznał niezgodnie z wewnętrznymi przepisami to trzeba oddać jako bezpodstawne wzbogacenie. Ale to sprawa z zakresu prawa pracy, w ewentualnym sądzie mogą zadziać się cuda. Niech wezwą na
OP: @M4rcinS: w Polsce

@Dziki_czoug: To nie bait, legit sytuacja niestety

że sytuacja nie wyglądała do końca tak jak ją przedstawiasz


@powaznyczlowiek: Nie wiem jak cię przekonać, ze swojej strony byłem całkowicie fair i jak usłyszałem od kierasa który jest super-człowiekiem, że mam to potraktować jako premię to uwierzyłem. Firma ma wewnętrzny burdel i tylko z tego to wynika

Masz to na piśmie? Co jest w tytule przelewu?