Wpis z mikrobloga

Drodzy wąsaci janusze, skończcie to nudne już pierd*lenie o chłopcach w rurkach. Boli was to, że wasze zachlane wódą pokolenie dało sobą pomiatać jak szmaty i macie pretensje do innych, że mają swoje zdanie i nie chcą brać udziału w waszym cyrku.

Pracowałem kilkanascie lat na kopalni i naogladalem się takich ciuli jak wy na pęczki. Przełożony będzie takiemu szczał do ryja, a on bedzie gadal że deszcz pada, bo tak SIĘ robi, bo tak wypada, bo szefa to trzeba szanować (tak jak niekompetentnego nauczyciela, księdza pedofila, ojca pijaka i wyrodną matkę. Bo tak SIĘ robi, bo tak wypada...) . Zejdźcie już ze sceny pijane wujki i dajcie młodym żyć po swojemu i podejmować swoje decyzje. Wasze pokolenie PRLu nie jest dla nikogo żadnym autorytetem, zrozumcie to w końcu.

Byłem w tym waszym mitycznym wojsku na ochotnika. Gówno nie szkolenie. Wywalanie pieniędzy podatników w błoto. Wszyscy ludzie którzy mają trochę oleju w głowie i i zetknęli się z tworem zwanym MONem ma podobne zdanie.

Mnóstwo stowarzyszeń własnymi siłami organizuje lepsze szkolenia za darmo lub przysłowiową symboliczną opłatę bez marnowania ludziom czasu i oglądania zabetonowanych MONowskich łbów.

Macie pretensje do młodych, a żaden z was nie zada sobie pytania, kto wychował takie (wedlug was) zwichrowane pokolenie? Może mamy zniewiesciałych mężczyzn bo nie mieli od kogo czerpać wzorców męskości he?
Takie im stworzyliście autorytety i piękne państwo, którego nie chcą bronić. Szukacie winnych wszędzie tylko nie u siebie. Zasrane brzuchate mądrale.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #januszalfa #polska
  • 69
  • Odpowiedz
Oczywiście podziękować można lewicy za wszystko.


@DanteTooMayCry: o widze ze proste rozwiazania dalej w modzie, zakazac lewactwa to wszystkie problemy na swiecie sie skoncza nie bedzie glodu/ubostwa/smierci. Przejdziemy na wyzszy poziom swiadomosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wieslaw69: To jest typowe Polactwo (nie mylić z Polakami) mentalność komunistyczna połączona z "ja wiem wszystko" i czasami fanatyzmem religijnym oraz brakiem jakichkolwiek oznak myślenia. Nie dziwota, że za granicą właśnie z tego typu myślenia (jak i tu u nas) szydzą
  • Odpowiedz
Na uczelnię muszą iść z mamusią i mamusia załatwia (to już było nawet jak ja szedłem na studia - taka anegdotka: matka tylko mnie podwiozła i zaczekała, a ja załatwiałem i zaczepiła ją jakaś profesor na korytarzu, że w szoku jest, że matka czeka, aż syn załatwi sprawę). To samo na rozmowę o pracę. Mamusia, albo tatuś rozmawia z pracodawcą, a dzieciak pytany czy ma coś do dodania albo ma pytania, pyta
  • Odpowiedz
Jedyne co potrafią to protestować w necie. Wtedy są mocni. A jedyne miejsce gdzie na ulice potrafią wyjść to na marszach kobiet, bo mogą się za nimi schować. Nie mówiąc już o byciu #!$%@? do kobiet. Only fansy i inne nie wzięły się z powietrza. Zero godności.


@DanteTooMayCry: A tutaj pomyliły Ci się pokolenia. Na marsze aborcjonistek chodzili głównie "mężczyźni" w wieku okołostudenckim i licealnym. Widać to zresztą w ankietach dotyczących
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: Jestem z pokolenia przełomu lat 80. i 90. i nigdy w życiu nie widziałem takiej sytuacji.


@kilemile: W sumie nikt mnie tez nigdy nie podwoził nigdzie, nawet jak nie miałem samochodu. Jeździłem komunikacją miejską i pociągami. To może ty jesteś tą #!$%@?ą?
  • Odpowiedz
@kilemile:

A tutaj pomyliły Ci się pokolenia. Na marsze aborcjonistek chodzili głównie "mężczyźni" w wieku okołostudenckim i licealnym. Widać to zresztą w ankietach dotyczących poglądów politycznych. 10-12 lat temu, gdy ankietowano w grupie 18-24 lata, to przeważały poglądy prawicowe u facetów, a u kobiet brak zainteresowania polityką, w drugiej kolejności również prawicowe. Obecnie zarówno u jednych, jak i drugich przeważa lewica.


No tak. Ja tylko dodałem, że zaczęło się już jak
  • Odpowiedz
@Sisal: Aż taki młody to już nie jestem.
Nie piszę w imieniu młodych tylko swoim i na podstawie swoich wieloletnich obserwacji Panie Mirosławie.
Nie napisałem nigdzie, że jestem przeciw wojsku jako takiemu. Przeciw MONowskiej patologii owszem. Fakt, mogłem rozbudować trochę ten akapit dot. wojska, żeby nie zostawiać niedomówień, ale nie chciałem robić tasiemca ze swojwgo wysrywu.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: Może trochę powiniem rozbudować ten wątek o ćwiczeniach.
Chodziło mi o to że te monowskie szkolenia są gowno warte, bo przyrownujac liczbę godzin jaką większość ludzi spedzi koszarach na: zbiórkach, apelach, przeliczaniu po 20x, wypełnianiu kwitów, byciu wożonymi Starami albo Jelczami w te i wewtę, czekaniu na strzelnicach pół dnia na 5szt. amunicji strzelonej z podpórki i ogólnym #!$%@? żeby czekać i czekaniu, żeby #!$%@?ć jest absurdalnie nieproporcjonalna do wartościowych
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako:

na kopalni jak pracowałeś to ciekawe co robiłeś albo kim byłeś że tak tobą pokiatali. Nie wszędzie tak jest a jak sobie pozwoliłeś no to przykro to mówić ale jesteś piz..


Zwykłym rylem jakich wielu. Ściany, przodki, przebudowy, transporty, likwidacje i zbrojenia. Zwiedziłem (no może poza szybowym) wszystkie atrakcje jakie kopalnia ma do zaoferowania. Nie, nikt mną nie pomiatał bo nie pozwoliłem sobą pomiatać (oczywiście kosztem bycia tym co zawsze
  • Odpowiedz