Wpis z mikrobloga

Nawiązując jeszcze do wpisu okazuje się, że gość reprezentuje niby jakąś firmę i jego celem jest obniżenie stawek prądu na przyszłość(???), gwarancja stałej ceny prądu w przyszłości czy jakoś tak, bo będą podwyżki nawet o 300%. Ojciec jak z nim gadał przez telefon to wspomniał o obowiązkowym dla mikroprzedsiębiorców oświadczeniu odnośnie stawek prądu które składaliśmy niedawno to się typ trochę zmieszał. Najbardziej jednak podejrzane dla mnie jest to, że koleś potrzebuje wglądu do dwóch ostatnich faktur za prąd. Czy to już nie podchodzi pod wyłudzanie danych? Nie wiem już co o tym sądzić, dla mnie to jakiś oszust albo jestem przewrażliwiony. Dodam, że gość już miał przy sobie dosyć sporą kartotekę z danymi różnych ludzi.
#scam #oszukujo #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #oszustwo
  • 2
@brunetroll089: dzwoń po policje normalnie, że chodzi typek i wyłudza dane od osób starszych/podszywa się. U mnie pod Warszawą ze dwa razy pukali do mieszkania się pytać, czy był bo go szukali ;)
@brunetroll089: To po prostu przedstawiciel jakiejś firmy energetycznej, który chce Was namówić na przepisanie umowy i przejście na kolejne lata do ich firmy. Faktury są potrzebne po to, żeby wpisać średnie zużycie do umowy oraz mieć numer licznika, który jest potrzebny do przeniesienia umowy od obecnego dostawcy. Żaden wał, zwyczajny sprzedawca.