Wpis z mikrobloga

@Deska_o0 Przerażają mnie te dane. Kierowcy osobówek 15 tys wypadków, kierowcy najcięższych pojazdów 685 wypadków. kierowcy ciężarówek robią ponad 100 tys kilometrów rocznie a kierowcy osobówek maks 20k, na dodatek według każdej edycji generalnego pomiaru ruchu, w nocy, przy najtrudniejszych warunkach ruch osobowy praktycznie zamiera.

Nie można też przejść obojętnie przy aspekcie poziomu trudności prowadzenia tych pojazdów, gdzie prowadzenie osobówki można porównać do zabawy resorakiem na dziecięcych dywanach z ulicami I przy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kriegor: moja teoria jest taka, że prowadzenie samochodu wymaga doświadczenia, a te zbiera się wraz z przebytym dystansem. Im więcej jeździsz tym bardziej jesteś doświadczony, tym mniej popełniasz błędów. Co do gabarytów to kwestia przyzwyczajenia się i rozsądku.
@Jezdziec666

@wezsepigulke: No nie, bo ciężarówek nie jest tyle samo co samochodów osobowych. To tak jak z murzynami w usa: są odpowiedzialni za połowę morderstw. Tylko, że czarnych jest 4 razy mniej (ʘʘ)


Ale zdajesz sobie sprawę że nie ilość samochodów jest istotna tylko ilość przejechanych kilometrów i ilość spędzonych godzin na drodze?
@Deska_o0

Ale zdajesz sobie sprawę że nie ilość samochodów jest istotna tylko ilość przejechanych kilometrów i ilość spędzonych godzin na drodze?


Specjalnie dla ciebie powtórzę jeszcze raz, bo widać niektórym trzeba powtarzać kilka razy to samo, a i tak nie ma pewności że zrozumieją.

Jeden kierowca TIRa przejedzie więcej kilometrów i spędzi więcej czasu na drodze niż stu kierowców osobówek. Prościej już tego nie jestem wstanie wyjaśnić.
@zwodek: > Ale zdajesz sobie sprawę że nie ilość samochodów jest istotna tylko ilość przejechanych kilometrów i ilość spędzonych godzin na drodze?
Masz rację, dochodzi wtedy czynnik ludzki objawiający między innymi rutyną, utratą koncentracji, przesadnym utozsamianiem się z ideałem kierowcy.
@RussianBoi2: Widać że kretyn, który robił tego mema nigdy nie prowadził ciężarówki nawet na parkingu jeśli twierdzi że nie trzeba do tego umiejętności xD chciałbym zobaczyć jak cofa zestawem z naczepą