Wpis z mikrobloga

Dobra, czy jakiś spec może mi wytłumaczyć dlaczego w meczu finałowym przy 3 bramce dla Argentyny nie było spalonego?
Definicja spalonego z wikipedii:

Pozycja spalona to sytuacja, gdy podczas podania piłkarz atakującej drużyny znajduje się na stronie boiska należącej do drużyny przeciwnej i jest bliżej linii bramkowej drużyny przeciwnej niż piłka oraz bliżej niż przedostatni zawodnik drużyny przeciwnej i ma wpływ na przebieg akcji.


Czy Messi w tym przypadku nie ma wpływu na przebieg akcji?

#pilkanozna #spalony #argentyna #francja #mecz #mundial
rockip - Dobra, czy jakiś spec może mi wytłumaczyć dlaczego w meczu finałowym przy 3 ...
  • 13
@rockip: nie miał wpływu na przebieg akcji przed podaniem do niego piłki, a podczas podania do niego piłki ciężko mówić o jakimkolwiek zyskaniu przez niego przewagi dzięki przebywaniu wcześniej poza linią spalonego.
@RandomowyTyp @michnick88 @Brzychczy : Czyli w meczu Francji z Tunezją, gol Griezmanna powinien być zaliczony?

Co do nie brania udziału w akcji i braku zyskania jakiejkolwiek przewagi dzięki przebywaniu na spalonym, to czy Messi nie ściągnął do siebie obrońcy, który musiał za nim biec zamiast pomóc przy zawodniku, który nie był na spalonym?

Edit: nie da się dodać znacznika czasowego. Obejrzyjcie od 5:40.
rockip - @RandomowyTyp @michnick88 @Brzychczy : Czyli w meczu Francji z Tunezją, gol ...
@rockip: Gdyby Muani dotknął piłki to nie byłoby spalonego, ale tu dotykał obrońca więc to trochę jakby obrońca próbował przeciąć podanie ale mu się nie udało. Lecz podanie wciąż liczy się od momentu kiedy Griezmann był na spalonym. Popierdzielone trochę i pełno różnych niuansów ale w obu przypadkach dobra decyzja :)
@rockip: Obrońca musiałby celowo/rozmyślnie (deliberately) zagrać piłkę, aby uwolnić Griezmanna do gry. Sędzia uznał, że ponieważ obrońca był lekko popychany, jego zagranie głową nie było celowym/rozmyślnym zagraniem, dlatego Griezmann nie odzyskał prawa do uczestniczenia w grze.

Aby odzyskać prawo do uczestniczenia w grze, gracz musi przestać znajdować się na pozycji spalonej i albo dostać piłkę od kolegi z drużyny albo przeciwnik musi celowo (deliberately) zagrać piłkę.

Generalnie dużo zależy w tej
@RandomowyTyp @michnick88 @Brzychczy: dzięki za analizę i wytłumaczenie. Czyli jak dobrze zrozumiałem spalony na którym był Messi wyzerował się w momencie, gdy piłkę dotknął jego kolega z drużyny, niebędący na spalonym. I nie ma tu znaczenia to, że wychodząc na pozycję spaloną, Messi zaangażował jednego z obrońców.
obrońca w chwili podania już był przy Messim


@Brzychczy: tylko z tym się nie zgodzę. Znaczy zgodzę się, że był przy Messim, ale nie dlatego, że tam stał i Messi do niego dobiegł i wyprzedził, tylko obrońca specjalnie musiał się do niego przemieścić. Albo inaczej. Gdyby Messiego tam nie było, to uwaga obrońcy zostałaby skupiana na czym innym, zamiast na zawodniku będącym na spalonym. I właśnie stąd moje głównie wątpliwości o