Wpis z mikrobloga

2798 + 1 = 2799

Tytuł: Dni ostatnie
Autor: Brian Evenson
Gatunek: horror
Ocena: ★★★★★★★
Wydawnictwo: Mag
UWAGA BO TROCHE SPOILERY
Groteskowy horror, na który natrafiłem kompletnym przypadkiem. Główny bohater, Kline, budzi się i w sumie to nie wie co sie stało, ale okazało się że odciął sobie palec, zdążył go przypalić i spotkali go ludzie, którym się to podoba.
Jest makabrycznie, troche jakby się oglądało Mandy z Nicholasem Cagem. Dodatkowo mamy pourywane dialogi, bardzo mocno wywróconą moralność postaci, na jakie natrafiamy i bohatera. W sumie antybohatera. Nasz protagonista ma bowiem kompletnie w dupie wielkie plany tajemniczych fanów odcinania sobie części ciała, nie chce tego słuchać i w pewnym momencie tak jakby stwierdza że już starczy i zaczyna jedno wielkie kill frenzy. Pewnie podobałoby mi sie to bardziej, gdyby nie to że Kline przez całą książkę wkurzał mimo bycia w centrum uwagi.
Więc dlaczego to przeczytałem? Bo to się samo czytało. Nieliczni autorzy potrafią prowadzić narrację tak, że słowa wręcz wchodzą do głowy i płyną. Ilość i struktura opisów i dialogów idealnie wpisuje sie w cudowny schemat, przez który coraz bardziej chce się dotrzeć do końca. I tu na plus że książka jest krótka - na jeden wieczór. Jak ktoś lubi groteskowe mordy to się tu odnajdzie

#bookmeter #literaturapiekna #horrorbookmeter
Arseeman - 2798 + 1 = 2799

Tytuł: Dni ostatnie
Autor: Brian Evenson
Gatunek: horror
...

źródło: comment_16714609633794ueoPG48BbZuzPhu570.jpg

Pobierz