Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebowałem kredytu na 1000zl i wziąłem go z alior banku. Wygląda to tak ze mam założoną kartę kredytową i tam mam plan ratalny z którego pobierają mi co miesiąc określoną kwotę. I wszystko byłoby okej, gdyby nie pewna niejasnosc.
Przy zakładaniu tej karty i braniu kredytu pytałem konsultanta czy nie ma za to jakichs dodatkowych opłat, ten oznajmił ze jesli bede robil co miesiąc transakcje na 600zl to jestem zwolniony z wszelkich oplat.
Stwierdziłem okej, tyle jestem w stanie płacić z karty.
Jednak wczoraj dostałem pierwszy wyciąg i na nim pobrane 19zl, troche się zdziwiłem bo zrobilem obrot powyżej 600zl. Sprawdzilem i wymagany obrót to 1500zl. Umowę mam na rok a w ciągu roku jak mają pobrać mi dodatkowo 240zl to srednio mi sie to oplaca.

Czy w takiej sytuacji mogę jakos tą kartę kredytową zamknąć i płacić raty nadal z tym ze z innego konta?
Czy za zamknięcie pobierają jakies opłaty?
Konto to karta kredytowa Mastercard tu i tam

#banki #bankowosc #aliorbank #alior
  • 11
@Benek95594: Poważnie? Dziewiętnaście złotych? I obrót w wysokości sześćset lub tysiąc pięćset złotych? No toś wtopił chłopie.
Mam kartę kredytową w PEKAO SA i warunkiem "darmowej" karty są trzy transakcje z karty, jeśli tego nie dokonam w ciągu okresu rozliczeniowego to opłata za kartę wyniesie dwa złote.
No toś chłopie wtopił...
  • 0
@Pio_Coll i udało cos sie ugrac? Zmienili warunki umowy?

@Wagram92 ahh no tak nauczka na przyszłość, myslalem ze z takim czymś oszukać raczej nie oszukają, a jednak...

@Matpiotr to było przez telefon i internet i w zasadzie bardzo na szybko potrzebowałem przez co no mialem uśpioną czujność ze tak mogą mnie oszukać
@Benek95594 Bankowi było bardzo przykro, ze konsultant wprowadził mnie błąd i to, że miałem wszystko na papierze też nic nie zmieniało.

Po trzech miesiacach od wzięcia kredytu pozwolili mi oddać całość, tak z dnia na dzień.

Przecież kredyty bierze się z nadmiaru gotówki i nie służy ona do zaiwestowania. XD

A konsultant przestał odbierać odemnie telefony.
( ͡° ʖ̯ ͡°)

Potem kiedyś googlowałem go z imienia i nazwiska,
@Benek95594: Te warunki, które opisujesz dotyczą karty Mastercard OK a wybrałeś kartę TU i TAM. Napisz reklamację i zmień na kartę Mastercard OK to będziesz miał 0 zł po wykonaniu transakcji na 600 zł.