Wpis z mikrobloga

Wesołych świat kurła.

Zostawiłem kilkanaście dni temu swoje auto na parkingu za który płace abonament miejski - #warszawa here.

Dzisiaj rano wstaje o 6:30, zbieram się do wyjazdu do rodzinnego domu na święta, idę na parking i patrzę ze mojego auta tam nie ma.

Na początku pomyślałem ze ukradli, ale kto kradl by czternastoletniego Fiata za którego może by dostał z 5 tysięcy złotych xD. Zadzwoniłem wiec do straży miejskiej i zapytałem czy przypadkiem nie odholowali mojego auta. Okazało się ze tak, bo stalem na zakazie parkowania xD.

Trochę mnie #!$%@?ła ta informacja, bo doskonale wiem, ze samochód stał na zwykłym miejscu parkingowym, zasuwam wiec do biura SM wyjaśnić sprawę.

I tam zostało mi wyjaśnione, iż pare dni temu postawili znak informujący o zakazie parkowania w linii parkingowej w dniach od 19 do 20 grudnia z powodu jakiegoś remontu. A skoro mój samochód tam stał to musieli odholować. Powiedziałem babce, ze ja samochodu od 4 grudnia nie używałem a na parking przychodzę tylko gdy samochód jest potrzebny wiec jakim cudem mialem zobaczyć zakaz. Powiedziano mi, ze to ja mam się interesować o tym czy takiego zakazu ustanowionego i to nie ich wina xD.

Podsumowując, dostałem mandat karny za parkowanie na zakazie w wys. 100 zł + jeden punkt karny. Oraz koszty odholowania auta w wys. 546 zł + 138 zł za postój na parkingu. W sumie 784 złote.

Jestem wiec osiem stów w plecy bo nie czuwam każdego dnia na nowe zakazy parkowania xD.

Wesołych świat mirki i uważajcie, gdzie parkiecie auto xD

#gorzkiezale
Pobierz Daroo24 - Wesołych świat kurła.

Zostawiłem kilkanaście dni temu swoje auto na parkin...
źródło: comment_1671815937XoRGRQF7BguIfIrGC3BPpo.jpg
  • 217
@Daroo24: W Belgii normalna sprawa. Stawiaja na ulicy znaki informujące, że będzie jakiś czasowy znak parkowania i jak nie zabierzesz auta to pojedzie na parking i poniesiesz koszta. Ktoś powiedzmy potrzebuje miejsce na kontener budowlany na 3 dni czy ktoś się przeprowadza i potrzebuje windę postawić i auto z meblami pod oknem. Znak mogą postawić i 3 dni przed planowanym wydarzeniem. Nie sprawdzisz płacisz. Swoją drogą ile masz aut, że ciężko
Jakie codziennie sprawdzanie, skoro informacje dają tydzień przed.


@maciss: A cym sie roni codzienne sprawdanie czy nie ma nowego znaku od codziennego sprawdania czy nie ma nowej informacji?

Kurla miras mozesz byc w delegacji na 6 tygodni (calkiem normalne w mojej pracy). Jak pasz sprawdic czy czasem nie dali nowego znaku czy zawiadomienia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Daroo24: a ja mam akurat pozytywne doświadczenia pod tym względem, raz jak mi wlepili mandat za stanie na skrzyżowaniu to po tym zadzwonili na telefon czy odjadę szybko to nie będą odholowywać xd a ostatnio jak było odśnieżanie dachów to mnie namierzyli w mieszkaniu i poprosili o przestawienie auta żeby na nie nic nie spadło. Także najwidoczniej się da tylko trzeba chcieć.
@gorzki99: Możesz sprawdzić raz na 4 dni, a jak zostawiasz samochód na dłużej to zaparkuj na prywatnym parkingu.
PS: po 3 tygodniach to akumulator może wyładować się
nie przyjmę mandatu to nie będę mógł odebrać samochodu z parkingu bo SM nie wyda pokwitowania


@Daroo24: to stara ściema strazy miejskich, jeśli odmówisz przyjecia mandatu też muszą wydać kwit pozwalający na odbiór, płacisz tylko za odholowanie i przechowanie. Po wygranej sprawie te 2 opłaty też muszą zwrócić https://autokult.pl/odbior-odholowanego-auta-bez-oplaty-po-wyroku-sadu-najwyzszego-nie-zmieniono-przepisow,6809483152209537a
Możesz sprawdzić raz na 4 dni, a jak zostawiasz samochód na dłużej to zaparkuj na prywatnym parkingu.

PS: po 3 tygodniach to akumulator może wyładować się


@maciss: Ty dalej nie ogarniasz o co tu chodzi.

Jak parkujesz pod blokiem to robisz to zgodnie z zasadami. Po czym masz codziennie (albo co 4 dni) sprawdzac czy zasady gry nie zostaly zmienione podczas tej gry. No bez jaj.
@Daroo24: Ten kraj to jest niestety nieśmieszny żart. Za każdym razem traktują Cię jako przestępcę, a nie jak obywatela. Urząd skarbowy zamiast pomóc płacić Ci dobrze podatki, to będzie szukał każdego kruczka, żebyś przypadkiem się pomylił i coś źle nie zrobił. No #!$%@? absurd i jak tu mieć skrupuły, żeby oszukiwać państwo?
Słabo ... Powiem tak w 2015 roku zostawiłem swoje auto na ulicy świętokrzyskiej. Stało lewą stroną poza strefą parkowania. Odholowaniali w jakieś 15 minut. Na SM na ulicy chyba solidarności, strażnik przepraszał mnie i jeszcze zapewnił, że nic nie płacę.
Straciłem cały wieczór.
Gdzie tkwi haczyk?

@Daroo24: Właśnie m.in. z takich powodów cieszę się, że nie mieszkam w Warszawie. Sami służbiści, wszyscy nadgorliwi, raz się uśmiechniesz, to cię profilaktycznie skują w kajdany xD.
@Daroo24: Miałem to samo na Mokotowie pare miesięcy temu ale mnie na szczęście samochodu nie odholowali i skończyło się tylko mandatem 100zl i 1pkt.
Zaparkowałem samochód w piątek wieczorem, w sobotę rano postawili znak, a ja dopiero w poniedziałek rano wyjeżdżałem ¯_(ツ)_/¯
@Daroo24 no ale raczej nie postawili znaku w jeden dzban a na drugi auta holowali?
Pewnie z tydzień wyprzedzenia był co można raczej uznać za wystarczające.
@Daroo24: Poyebany system, jakby nie mogli dać po prostu ostrzeżenia że zmiana organizacji… Jakoś na takie sprawy maja czas i parkingi do odholowywania puste, ale jak przychodzi zabrać state porzucone graty - to SM ni widu ni słychu.