Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Brat mojej żony to ćpun i pijak, od kiedy pamiętam zawsze któreś brał, raz pił, raz palił zioło, czasem trochę pracował za granicą, by potem kilka miesięcy powtarzać cykl chlania i ćpania. I tak w kółko.
Pół roku temu, po epizodzie ćpania zaczął mieć urojenia, chodził z nożem po domu i szukał tego, "co chce go zaatakować". To teściowie wezwali policję, po powrocie z dołka była chwila spokoju, a w międzyczasie szukali mu terapii. Po kilku dniach sytuacja się powtórzyła, zawieźli go do psychiatryka. Tylko tam mu dosłownie nic nie zrobili, żadnych badań czy czegokolwiek, po prostu posiedział tydzień i puścili do domu. Mimo to, od tego czasu był spokój, w tym czasie siedział non stop w domu, nie ćpał, nie pił.

Aż do wczoraj.

Do teściów przyszedł znajomy w czymś tam pomóc, brat żony mu pomagał, podawał z tyłu narzędzia. Aż w pewnym momencie, wziął największy klucz jaki znalazł i z całej siły uderzył faceta w głowę, potem teścia po rękach i uciekł z domu. Facet żyje tylko dlatego, że tamten źle trafił, więc na szczęście skończyło się na siniaku i rozciętej skórze. Po ucieczce szukała go policja, ale nie znaleźli. A dzisiaj, jak gdyby nigdy nic, wrócił do domu. Oczywiście od razu telefon na policję i go zawinęli, po czym odwieźli, a pod dom przyjechała karetka i zabrali go do psychiatryka. A ten twierdzi, że nic nie pamięta i nie wie o co chodzi.

I teraz moje pytanie - jak się go na jak najdłużej pozbyć z domu i na siłę zamknąć w psychiatryku czy więzieniu? W tym stanie jest groźny dla wszystkich naokoło, a najbardziej dla teściów, z którymi mieszka. Od tego trybu życia nabawił się jakiejś choroby psychicznej i nie nadaje się do życia między ludźmi.

#prawo #pytanie #pytaniedoeksperta #kodekskarny #psychiatria #psychiatra #chorobypsychiczne #psychika

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a759c56ee95d57c22303b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 5
SycącaUkochana: @dr3vil: no właśnie zrobił, to co opisałem w poście, ten atak kluczem w głowę, bez żadnego powodu, zaczepki ani czegokolwiek. Prokurator tą sprawą się zajmuje, bo wiem, że go wczoraj przesłuchiwał (po czym wzięli go do psychiatryka). Mam nadzieję, że dostanie jak największy wyrok, a przynajmniej zostanie skierowany na przymusowe leczenie w psychiatryku.
---

Zaakceptował: karmelkowa