Wpis z mikrobloga

@Francisco_dAnconia A jak powstaje ów strumień kumulacyjny to ty nam powiesz i dlaczego może to spowodować rozpadnięcie się tej improwizowanej osłony na odłamki, które poraża piechotę wokół czołgu?
Taka osłona to "karton" dla pocisków ppanc XXI wieku i gówno daje.
@Kempes: Opisowe tłumaczenie nie dotrze do wszystkich, na YT jest sporo filmików, które obrazowo znacznie lepiej tłumaczą działanie głowic HEAT.

Ale w skrócie, najważniejszy tutaj czynnik - głowica HEAT ma określoną skuteczną głębokość penetracji, liczoną od punktu detonacji. Zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów, w zależności od wielkości głowicy, użytego ładunku, czy głowica została wprowadzona w ruch obrotowy i z jaką prędkością i coś tam pewnie jeszcze mniej istotnego.
Tak więc
@Francisco_dAnconia: A wiesz z jakiego materiały są wykonane takie obciążniki do traktora i dlaczego ten materiał jest traktowany jako "karton" dla strumienia kumulacyjnego w dyskusji tutaj?
Nie odpowiedziałeś też na moje pytanie, jak powstaje strumień kumulacyjny i dlaczego może spowodować rozpadnięcie się tej improwizowanej osłony na odłamki, które porażą piechotę wokół czołgu? Jak dla mnie to prędzej powinni powiesić worki z piaskiem, bo to lepsza osłona ( ͡° ͜ʖ
@javelin: Ale ja nie kwestionuję tego co on pisze. Piszę, że żołnierze piechoty wokół czołgu lubią bardzo takie rozwiązania. Szczególnie, że ta improwizowana osłona jest na prawdę podatna na produkowanie odłamków.