Wpis z mikrobloga

@AdamES: nie widziałem takich nawet w nierozsądnych cenach. Jeśli umisz w elektronika, to byle ESP z wgranym Esphome/Tasmota/Espeasy/cokolwiek będzie ci ładnie czytał napięcie wejściowe, a ściemnianie stosownie do odczytanej wartości załatwisz jakimkolwiek ściemniaczem współpracującym z wybranym systemem.
  • Odpowiedz
  • 0
@AdamES a moc jednego punktu/kanału?
No i czy każdy kanał niezależnie czy wszystkie na jedno kopyto.
No i czy to siebie czy dla klienta?
  • Odpowiedz
@Tymian: Dla siebie, każdy niezależnie. Zawsze mogę to zrobić grentonem, ale wtedy wychodzi ~500/kanał więc trochę drogo.
Nie mam jeszcze mocy dobranej, ale myślę, że max to będzie ok 150W większość pewnie raczej w zakresie 10-20W

Inna opcja to ledy 24V i moduły RGBW od grentona, wtedy w jednym module mogę po małej zabawie mieć 4 niezależne kanały.
  • Odpowiedz
  • 0
@AdamES no to trochę zagwozdka bo widzę że wielokanałowe strasznie dużo kosztują.

A rozwazales kupno okazjonalnie tanich modułów z aliexpress czy się boisz? :P
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Tymian nie no, nie róbmy popeliny. Właśnie ładuję się w mieszkanie grube (przynajmniej dla mnie) pieniądze i nie mam zamiaru robić dzikich eksperymentów.
Automatykę chciałem robić na PLC przemysłowym, ale jak patrzę na ceny dodatkowych kart i brak modułów typowo pod dom to coraz bardziej skłaniam się ku grentonowi. Może nie będzie dużo tańszy od normalnego PLC and przynajmniej jest przygotowany pod domowe zastosowania. Chociażby te dotykowe panele zamiast przełączników.

Jeszcze muszę
  • Odpowiedz