Wpis z mikrobloga

@Evil_Teddy: 280zł Mazowiecki w tym roku, a w następnym 370zł np. 90zł, niby niewiele... ALE to jest 1/3 wcześniejszej składki więc trochę sporo. A patrząc co robili, robią i będą robić to te składki będą utrzymywać ich i ewentualne dorybiania dla rybaków.

Tutaj pytanie do mądrzejszych. Czy jest to gdzieś jawne? Czy muszę wystosować pismo do danego okręgu czy jak to ugryźć? Jako osoba zainteresowana przyznam, że ciekawi mnie ile poszło
@MateMizu dzięki za odpowiedź, widzę że muszę bardziej zgłębić temat żeby nie wpaść na jednostronna opinie. Ja wędkarzem niestety nie jestem, a te składki oprócz podatku idą na jakiś cel?
@Evil_Teddy: Wytłumaczę to jak robiłem sobie analizę kosztów dla całego mazowieckiego.

Co prawda miałem wtedy bardziej szczególowe sprawozdanie, w wielkim skrócie
zarybienia to było 3% kosztów. Czyli z mojej składki 280zl -> 9 zł idzie na to żeby na całe mazowieckie ( które jest w opór wielkie ) za 9 zł wpuścili rybki.

Do tego praktycznie nie kontrolowane odłowy - na cały rok 2018 dokonano 69 kontroli rybackich, tak na całe
Pobierz bezi - @Evil_Teddy: Wytłumaczę to jak robiłem sobie analizę kosztów dla całego mazowi...
źródło: comment_1672435943PgKjHGRVZfaKSR1omqdRE6.jpg
@MateMizu: Jest gdzieś takie mega stare forum chyba nawet z 2013 roku jest post, gdzie możesz zajrzeć w bardzo szczegółowe sprawozdanie z okręgu, tam to jakoś mądrze przedstawili, możliwe że znajde i możesz się wgłębić, tylko naszykuj sobie 2 gary bigosu na uspokojenie.
@MateMizu: Proszę Cię bardzo tutaj instrukcja

wpisujesz KRS dla ciekawiącego Cię okręgu ( np mazowiecki - 0000102184 )
Dalej roczne Sprawozdanie finansowe np 2021 -> pokaż szczególy -> Pobierz dokumenty na dole -> informacja dodatkowa -Sprawozdaniefinansowe2021_20220526.pdf Pobierz
@Evil_Teddy składka członkowska wzrost o 50%, likwidacja składek ulgowych 50% dla emerytów. W tym samym roku, w którym podnosi się skladki o 50%, dieta pani prezes podnoszona jest o 70% a v-ce jeśli dobrze pamiętam ok. 40%... o ile podniesienie składek można uzasadnić rosnąca inflacja, to podniesienie tych diet nie ma #!$%@? żadnego uzasadnienia
@bezi: Ja to zacząłem przepisywać, no ku*wa ja #!$%@? xD.
A zobacz wypłaty xD

Czyyyyyli tak... Jeśli dobrze rozumiem xDD.

Z ryb i raków łowionych przez rybaków zarabiają milion złotych. A na zarybianie wydają pół miliona mimo, że mają dodatkowe 15.5mln z pozwoleń i innych pierdół od wędkarzy xDD. Przecież w ZSRR nie było takiego marnowania pieniędzy xDD.

No spaceruje po pokoju z telefonem i próbuje to rozejść xD. Przecież to
Czyli podsumowując... TYLKO OKRĘG MAZOWIECKI

3.5% z opłaty na pozwolenia idzie na zarybianie gdzie 99.999% wędkarzy płaci ją po to aby łowić ryby. A koszt pozwoleń wyniósł 15.5mln
2.7% z całych zarobków PZW idzie na zarybianie.

Wyłowiono ryby o wartości dwukrotnie większej niż wartość zarybiania.

Dziękuję dobranoc, aż zapiekło.
@MateMizu: ostrzegałem ( ͠° °)
to jest taki #!$%@? że ja już esej zacząłem pisać, czemu tak, czemu jest za mało no-kill, zarybienia dużymi sztukami zamiast gównem w postaci kilku milimetrowej.. itd itd tak mi ciśnienie podniosło, że stwierdziłem że to kasuję.
Ja wtedy miałem przed oczyma chyba 2017 i 2018. chyba to było 170 mln wtedy jako całe PZW i z tego też pewnie okolice
@bezi: @Evil_Teddy: @Polinik: @stefan_pmp: @kureci_paratko: @MateMizu: @anotherguy: @Siusiak93: co wy macie z tym zarybianiem? Mają być odnowione starorzecza i ich ochrona, tak samo ochrona innych tarlisk i zimowisk.

Z drugiej strony wszyscy krzyczą, jak to wody zanieczyszczają, to dlaczego jakiś celebryta wędkarski nie weźmie w dzierżawę np. kawałka Wisly i nie zaprowadzi porządku, włącznie z pozwami dla wszelkiej maści trucicieli za spuszczanie ścieków?