Wpis z mikrobloga

Mireczki, przymierzam się do wymiany kuchenki. Od czasu kupna lokum mam wolnostojącą kuchenkę gazową wraz z niestety, gazowym piekarnikiem. Poza moim przyzwyczajeniem do kuchenek gazowo-elektrycznych, to palniki gazowe zawsze były dla mnie wystarczające, natomiast na piekarnikach gazowych umiem tylko przyrządzić mrożone bułki/bagietki czomsknowe/pizze.
I w związku z tym szukam kuchenki, która będzie miała gazowe palniki oraz elektryczny piekarnik, niby nic ale...

Ale chciałbym, żeby przynajmniej jeden palnik walił ogniem piekielnym niczym te z azjatyckich knajpek, uwielbiam dania stir-fry i ogólnie azjatycką kuchnię, poza tym szybciej ugotuję na takim inne rzeczy. Piekarnik jest mniej ważny, wystarczy, że będzie elektryczny, jednak chciałbym, żeby mógł grzać więcej niż standardowe 250*C. Macie coś takiego do polecenia?

Szukam najbardziej kompaktowego rozwiązania, najlepiej w postaci wolnostojącej kuchenki. Ale jeśli znacie jakieś patenty na osobny piekarnik i płytę gazową z w/w parametrami, do tego nie zajmującymi zbyt wiele miejsca, to jestem otwarty na polecenia i krytykę.

tl;dr Polećcie kuchenkę/gazowo-elektryczną/ inne kompaktowe rozwiązania z P O T Ę Ż N Y M palnikiem rodem z azjatyckich restauracji i/lub (mniej ważnym) piekarnikiem z max. temp. powyżej 250*C.

#kuchnia #gotowanie
  • 8
@Bad_Wolf: o, nie znałem, dzięki!!
Jednak nasuwają mi się dwa pytania - można to podłączyć do instalacji gazowej? jeśli tak, to gdzie to najlepiej umiejscowić?

Z tego co kojarzę, to w mieszkaniach z instalacją gazową nie można mieć innego źródła gazu np. butli.
można to podłączyć do instalacji gazowej


@Vpnk: można ale może być upierdliwe w użytkowaniu

Z tego co kojarzę, to w mieszkaniach z instalacją gazową nie można mieć innego źródła gazu np. butli.


@Vpnk: podobno, ale kartuszy nikt ci nie zabroni używać
ja pozbyłem się kuchenki gazowej, jedynie taki wynalazek zasilany kartuszem używam do woka, jeden na kilka ładnych razy starcza

jeśli tak, to gdzie to najlepiej umiejscowić?


@Vpnk: ja