Wpis z mikrobloga

Imho to nie jest nawet top 3 piosenek Queen.


@Alexosz: Spójrz na to tak: ten utwór reprezentuje wszystko co zagrali. Jest spokojny fortepian? Jest. Jest trochę tekstu bez większego sensu? Jest, Jest rock? Jest. Jest trochę smutku? Jest. Jest trochę radości? Jest. Ta piosenka podoba się większości choć większość nie uzna jej za najlepszą piosenkę Queen, stąd jej fenomen.

Taki jest problem z zespołami i artystami którzy nie są popularni z
  • Odpowiedz
@aarahon o to to to!
Do mnie dlaczego lubię najbardziej BR to trafiło dopiero po ostatnim filmie gdzie filmowy Freddy powiedział że w ich muzyce będzie to, to i to. Choć oprócz zmiany rytmów na koniec te spokojne riffy są bezkonkurencyjne.
  • Odpowiedz
@CJzSanAndreas: raczej wytwórnia nie do końca wierzyła w ten utwór. Jak napisałeś był to eksperyment, ale Freddie był w okresie fascynacji teatrem i opera i ciężko było mu ten pomysł wyperswadować. Dlatego tez Bohemia Rapsody ma 3 w pewnym sensie odmienne akty (jak sztuka operowa/teatralna). Po tym jak wytwórnia odrzuciła Bohemian Rapsody - bo miało 6 min - poszli do zaprzyjaźnionego radia i tam puścili singiel. I później poszło z górki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@portas91: Lennon taki już wtedy nienajżywszy był. To był Elton John. Bohemian Rhapsody słucham tylko do momentu rozpoczęcia się wstawki operowej.
A jeśli chodzi o Queen to "These Are The Days Of Our Lives", "Love Of My Life" i "I Want To Break Free".
  • Odpowiedz
@Alexosz: no mieli sporo lepszych piosenek jak choćby i want it all, nie wiem co ludzie widzą w tej piosence, Bohemian Rhapsody no jest fajne, ale nie wybitne, tak jak z Gunsów dali najgorsze z możliwych czyli "November Rain"
  • Odpowiedz
@Alexosz: Bohemian Rhapsody opowiada w tekście całkiem angażującą emocjonalnie (szczególnie w połączeniu z muzyką) i przystępną historię, myślę że to może mieć znaczenie u anglojęzycznego odbiorcy.

Ja bym głosował na Under Pressure jako najlepszą piosenkę Queen - może nie ma tam niczego szczególnie spektakularnego, żadnych wokalnych czy instrumentalnych fajerwerków, ale to doskonała kompozycja, nie ma do czego się przyczepić. A do tego wpasowująca się w każdy gust w granicach rozsądku, taka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alexosz: właśnie sobie puściłem to bo ciekawiło mnie co jest topem... I szczerze, to wiem ze ludzkość wypuściła pare lepszych kawałków jak to... kto na to glosuje?
  • Odpowiedz