Wpis z mikrobloga

Pisałem już o tej sytuacji na Mirko, ale sprawa wraca ponieważ faktury dalej nie opłaciłem, a oni dalej chcą ode mnie pieniądze.
Na szczęście doczekałem się wreszcie stanowiska spółki które załączam poniżej:

Zgodnie z treścią Ogólnych Warunków Umowy Leasingu Operacyjnego § 6 ust. 10 Strony

postanowiły, że „Uzyskane odszkodowanie, z wyjątkiem odszkodowania za całkowite zniszczenie lub

utratę przedmiotu leasingu, Finansujący może przeznaczyć na przywrócenie przedmiotu leasingu do

stanu pierwotnego; koszt takiego przywrócenia nie znajdujący pokrycia w odszkodowaniu

wypłaconym przez zakład ubezpieczeń ponosi Korzystający. Finansujący może potrącić z kwoty

odszkodowania zaległe należności, przypadające od Korzystającego zgodnie z umową.”

W okolicznościach faktycznych niniejszej sprawy Towarzystwo Ubezpieczeniowe dokonało

potrącenia wypłaconego odszkodowania


Może mi ktoś powie o co im chodzi i dlaczego po zakończeniu umowy leasingu i informacji że wszelkie należności zostało spłacone oni nagle po roku chcą ode mnie jakiejś kasy...

W skrócie: miałem leasing, własne ubezpieczenie, płaciłem tylko raty - leasing na firmę, była szkoda naprawiana z AC, niestety miejsce serwisu wskazywał leasingodawca - ale to inna historia.
W każdym razie: umowa zakończona, przekazali mi weksel inblanco który mieli ode mnie, no i nagle po pół roku chcą ode mnie hajs za szkodę która była likwidowana z mojego AC.

Nie do końca rozumiem czemu czegoś ode mnie chcą skoro
1) umowa się zakończyła, strony uznają że nie mają wobec siebie żadnych należności z tytułu leasingu
2) w umowie to co przytaczają się znajduje, ale im chodzi o to że TOWARZYSTWO UBEZPIECZENIOWE dokonało potrącenia wypłaconego odszkodowania, a w umowie jest mowa o tym że FINANSUJĄCY może potrącić z kwoty odszkodowania ZALEGŁE NALEŻNOŚCI - ale takowych NIE BYŁO.

Oznaczę #masterlease #leasing #samochody #pkoleasing
  • 9
@Lapidarny: Ale burdel w ML jest... O konieczności dopłaty powinieneś zostać poinformowany przed rozpoczęciem naprawy. Proces wygląda tak:
1. auto trafia do warsztatu.
2. warsztat robi wycenę i wysyła do TU które likwiduje szkodę
3. TU akceptuje wycenę
4. warsztat naprawia, wystawia FV, TU płaci
5. temat zamknięty

Jeżeli w punkcie 3 TU nie zaakceptuje wyceny warsztatu to informuje się właściciela (tj. leasingodawcę), a ten Ciebie i decydujecie co robić. Czy
Czy otrzymałeś takie oświadczenie do podpisu z warsztatu, które mówi o tym, że w razie odmowy wypłaty odszkodowania zobowiązujesz się uregulować brakującą płatność za FV?


@OptiFinance: nic z tych rzeczy, do tego kobieta która zajmuje się sprawa na mojego poprzedniego maila napisała odpowiedź "faktura jest słuszna zgodnie z umową" bez podparcia się jakimikolwiek paragrafami choćby z umowy.
Potem przestała odpisywać na maile i odbierać ode mnie połączenia xD także no...
Póki
@OptiFinance: a co myślisz o tym, że takie coś chcą ode mnie po zakończeniu umówy, gdzie pojazd został wykupiony i jest aktualnie moją własnością, zaś ML wysyła po przekazaniu weksla i całej reszty dokumentów nagle takie faktury z d0py?

Ogólnie ML twierdzi że to "ubytek wartości lakierowanie" i za to jest opłata. Pytanie czy mówisz o tym samym o co im chodzi?
Z umowy podpierają się tym punktem:

Strony postanowiły, zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umowy Leasingu § 6 ust.10

„Uzyskane odszkodowanie, z wyjątkiem odszkodowania za całkowite zniszczenie lub utratę przedmiotu leasingu, Finansujący może przeznaczyć na przywrócenie przedmiotu leasingu do stanu pierwotnego; koszt takiego przywrócenia nie znajdujący pokrycia w odszkodowaniu wypłaconym przez zakład ubezpieczeń ponosi Korzystający. Finansujący może potrącić z kwoty odszkodowania zaległe należności, przypadające od Korzystającego zgodnie z umową.”


Pani też twierdzi, że

Szanowny
Szanowny Panie,

Zgodnie z art. 677 k.c. „Roszczenia wynajmującego przeciwko najemcy o naprawienie szkody z powodu uszkodzenia lub pogorszenia rzeczy, jak również roszczenia najemcy przeciwko wynajmującemu o zwrot nakładów na rzecz albo o zwrot nadpłaconego czynszu przedawniają się z upływem roku od dnia zwrotu rzeczy”.



Na podstawie art. 709(17) k.c. „Do odpowiedzialności finansującego za wady rzeczy powstałe na skutek okoliczności, za które finansujący ponosi odpowiedzialność, uprawnień i obowiązków stron w razie dochodzenia
Dla jasności: wykupiłeś auto na koniec umowy czy zostawiłeś im?


@OptiFinance: auto zostało wykupione, jest moją własnością, oddali mi weksel i wszystkie dokumenty (karta pojazdu itd).
Panie jednak twierdzi że ten art. 677 k.c. dotyczy również wykupionego pojazdu :)
Składałeś do nich reklamacje?


@OptiFinance: tak, to wszystko co teraz opisuję to jest ciąg dalszy reklamacji którą złożyłem po tym jak otrzymałem nagle z czapy fakturę.
Inna kwestia że kobieta która się tym zajmuje nie ma pojęcia co tam robi, zresztą jak 3/4 pracowników tej pseudo firmy. Opinię na Google wystawiłem, na FB nie szukałem jeszcze grup ale pewnie się tym zainteresuje i opiszę temat