Wpis z mikrobloga

Spać nie mogę, więc zastanawiam się, kto konstruował sygnalizację świetlną w #krakow ?
Stoi się na skrzyżowaniu, włącza się zielone - jedziesz w prawo, a tu przechodnie też mają zielone! WTF se myślę..., więc wiem skąd tyle wypadków. 15 lat jeżdżę pi Londynie i nigdy nie widziałem tak debilnych przejść dla pieszych jak w krk...
Nie dziwię się, że w Polsce jest tyle wypadków drogowych z udziałem pieszych...
  • 32
@masqar: jakby tak nie było, to ruch pieszych na skrzyżowaniu musiałby być puszczany indywidualnie, czyli np najpierw droga podstawowa, potem podporządkowane, a na koniec piesi. Zazwyczaj jest tak, że zielone jest dla głównej prosto + podporządkowane dla pieszych, a potem podporządkowane zielone + główna dla pieszych. Tym samym jak chcesz jako pieszy przejść po przekątnej, zajmuje Ci to mniej czasu, bo zazwyczaj nie zdążyłbyś przeciąć obu dróg na jednej zmianie.

Nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@masqar: Jest to bardzo częste nie tylko u nas w kraju. Bardziej denerwuje jak na takich przejściach często uczęszczanych ludzie idą jeszcze na czerwonym i ty tak samo by pojechać w lewo/prawo może się okazać przejazdem juz na świetle czerwony. Kto był w okolicy zdjęcia ten zna temat, nie zazdroszczę kierowcom autobusów.

Ogólnie dla samych osobówek powinno się odsunąć przyjścia kilka metrów od skrzyżowania i zawsze wtedy w tej luce by
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masqar: jeśli sygnalizator jest w kształcie strzałki to wtedy masz ruch bezkolizyjny i piesi mają czerwone. Jak jest sygnalizator bez określonego kierunku to skręcając w prawo musisz przepuścić pieszych. Tak samo z sygnalizatorem do lewoskretu, jak jest strzałkowy to jest ruch bezkolizyjny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masqar: no tak, najlepiej ponarzekać na Polskę... ciekawe co byś powiedział na Holandię, I to że tam nie tylko piesi ale rowerzyści, I na skuterach też mają zielo e jak skręcasz w prawo.
@Ra-V-ek: No to akurat jest ok. Idzie na własna odpowiedzialność.
Ale u nas spotykam się z sytuacja przy warunkowym, ze ruszamy sobie właśnie na warunkowym a piesi maja czerwone, dojeżdżamy do pasów a nagle zapala im się zielone. No i tu chyba każdy może się zdziwić. Zero synchronizacji.