Wpis z mikrobloga

Spać nie mogę, więc zastanawiam się, kto konstruował sygnalizację świetlną w #krakow ?
Stoi się na skrzyżowaniu, włącza się zielone - jedziesz w prawo, a tu przechodnie też mają zielone! WTF se myślę..., więc wiem skąd tyle wypadków. 15 lat jeżdżę pi Londynie i nigdy nie widziałem tak debilnych przejść dla pieszych jak w krk...
Nie dziwię się, że w Polsce jest tyle wypadków drogowych z udziałem pieszych...
  • 32
@masqar: Ty od wczoraj jeździsz? Na prawie każdym skrzyżowaniu tak jest xD


No, nie odnwczoraj, ale 15 lat w Londynie i przyzwyczajenie robi swoje. Po Krakowie z przed 15 laty (prawie) codzieenie jeździłem i zdawałem tutaj prawo jazdy.

Jeszcze co wiem, to to, że obcokrajowcy, których znam z Wielkiej Brytani i Irlandii boją się po Krakowie i Polsce jeździć samochodem..., z wiadomych jakich względów.
@masqar: Ty #!$%@? umiesz jeździć w ogóle?

Niestety - nie potrafię jeździć tak niekulturalnie jak w Polsce..., więc, dla mnie w Polsce to jest bydło na drodze...
@masqar: masz na myśli ten sam londyn w którym piesi zasuwają regularnie na czerwonym świetle przez przejścia dla pieszych?


Tak, ten sam, z tym, że jest tam większa kultura kierowców niż chamstwo w Polsce... eeź teraz wszystkich kierowców z Polski do UK..., to zaraz wszystkich pieszych by rozjechali, a dodatkowo mieli by bo kilka mandatów dziennie za prędkość xD
@masqar: #!$%@?ąc od tego, że taka organizacja skrzyżowań to absolutna norma w Polsce, to faktycznie Kraków jest #!$%@?ący jeśli chodzi o ruch drogowy.

Jadąc 1000km za granicą człowiek się mniej frustruje niż robiąc 10km po Krakowie. Beznadziejna organizacja ruchu była jednym z powodów, dla których się z tego miasta wyprowadziłem, i każdemu, kto szanuje swój czas i nerwy to szczerze polecam.
Beznadziejna organizacja ruchu była jednym z powodów, dla których się z tego miasta wyprowadziłem,


@GaiusBaltar: no i super, jednego nieumiejącego jeździć mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podasz jakieś przykłady tej beznadziejnej organizacji? A może nawet z porównaniem do warszawy czy wrocławia?
Dla mnie jako dla pieszego to też jest głupie. Tak muszę pilnować własnej dupy żeby ktoś w nią nie wjechał bo ma zielone i i mnie nie zauważy bo akurat nie będzie mnie widział przez słupek przy przedniej szybie. Wiem bo często mi się to samemu zdarza jak jadę
no i super, jednego nieumiejącego jeździć mniej


@szad7: Wow, toś mnie sprowadził do pionu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podasz jakieś przykłady tej beznadziejnej organizacji?


Pierwsze z brzegu zmiany organizacji, którymi ostatnio jeździłem i które pogorszyły ruch. Na szczęście coraz sporadyczniej muszę do tego miasta przyjeżdżać, ale kiedy już przyjadę, zawsze łapię #!$%@?.

1. Skrzyżowanie ul. Szlak i Warszawskiej, lewoskręt po wyjeździe z tunelu. Jakiś czas temu skasowano