Wpis z mikrobloga

@zioper: ale wiesz, że od nowego roku wzrosła pensja minimalna a to oznacza wyższe składki ZUS dla każdego pracownika oraz na koniec roku są wyprzedaże, żeby zamknąć rok finansowy z określonym wynikiem?
  • Odpowiedz
@zioper: Zastanawia mnie na ile warta jest taka "dyrektywa" w przypadku tak wysokiej inflacji. Bo może i cena była niższa, ale też spuszczona z bazowej. I teraz nie wiesz, czy ktoś leci w #!$%@?, czy może jednak to twoja wypłata staje się gwałtownie coraz mniej warta - a to to nawet ja czuję. Nie zmieniłem nawyków zakupowych a rachunek za głupią spożywkę wyższy przeciętnie o 50%.
  • Odpowiedz
  • 2
@Neaopoliti: Ale wiesz, że jako klient, patrząc na cenę za którą kupuje produkt absolutnie mnie to nie interesuje ? Widzę, że jest więcej niż było, więc #oszukujo i zgłaszam do prokuratury ;)
PS: Inflacja też absolutnie nie ma tu znaczenia.
PS2: Wszystko to wina Tuska niestety :(
  • Odpowiedz
  • 0
@pietryna123: Pracowałem kiedyś chwilę w ecommerce i
a) Firmy zawsze lecą w ch**a, zwiekszają o x a pozniej wielka promocja x-10%
b) inflacja robi swoje i na ta chwile niestety taki „wskaznik” nie jest zbyt wymierny :(
  • Odpowiedz
@zioper to nie tak.

Źle zrobili ze trzeba podawać najniższą cenę z ostatnich 30 dni.

Powinni jeszcze dać opcje wyświetlenia ceny bazowej która jest ważniejsza. Bo promocja z 10k na 8k wygląda gorzej niż promocja z 12k na 8.5k ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Nie wiem czy wiecie, ale promocja to nie musi oznaczać zaraz najniższej ceny w historii ( ͡ ͜ʖ ͡). Promocja to wg słownika "działania zmierzające do zwiększenia popularności jakiegoś produktu lub przedsięwzięcia...". Teoretycznie nawet nie trzeba obniżać ceny, a promować dany produkt w inny sposób
  • Odpowiedz
@vieniasn: no niestety, to zupełnie inna gospodarka. Pracownik orlenu w Niemczech tak samo zarabia 3x więcej niż ten sam pracownik w polsce xd a paliwo kosztuje tyle samo przecież, bo pochodzi z orlenu.
  • Odpowiedz
@vieniasn: no jesteśmy dymani na każdym kroku, a covid i wojna to doskonale pokazały :) Sama sytuacja z paliwem, gdzie 31 stycznia nagle tanieje w hurcie o 12% xd Ale też nie oszukujmy się, ceny za prąd i gaz dla firm są astronomiczne. Firma za prąd płaci 3 zł, a Ty 80 groszy :) Firma przerzuci koszta prądu na Ciebie, a Ty jesteś nieświadoma tego, bo płacisz 80 groszy w gospodarstwie
  • Odpowiedz
@zioper: tylko co to zmienia> Myślisz, że nie będzie oczekiwanej sprzedaży przy proponowanych cenach i za jakiś czas te obniżki będą wyższe? Czy nic to nie zmieni, ludzie będą kupować, sklepy będą podwyższać ceny, bo przecież sytuacja dospodarcza ich do tego zmusza i to naturalne?
  • Odpowiedz
  • 0
@zasadzka01: Zmienia tyle, ze bede wiedzial w ktorym slepie ta roznica jest bardziej korzystna. Tylko scraper bioracy obecne ceny trzeba zmodyfikowac o ta wartosc i cyk.
  • Odpowiedz
@zioper: Jestem ciekaw kiedy zaczną kombinować z wstawianiem nowych towarów na sklep aby walczyć z tą dyrektywa. Masz telewizor x i chcesz robić wałek na promocji to wystawiasz zestaw telewizor plus szmatka i go przeceniasz
  • Odpowiedz
no jesteśmy dymani na każdym kroku


@Neaopoliti: @zioper: a może sklep zrobił UCZCIWY Blach Friday i utrzymał promocyjną cenę dajmy na to przez dwa tygodnie. Wtedy 30 dni będą trwały do końca pierwszego tygodnia stycznia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz