Wpis z mikrobloga

Mirki czy jak zastąpię chwilowo ładowarkę do #akumulator która powinnna mieć 35V 0.5A, ładowarka 12V 1A, to nic nie powinno się stać z akumulatorem? Zaznaczę ze chwilowo (max 20minut) gdyż nie wiem czy odkurzacz pionowy w ogóle działa, a nie mam oryginalnej ładowarki. Pojemność jego to 25Ah.
#elektrolux
  • 7
  • Odpowiedz
@NTSC: Ta ładowarka ma 2x większe natężenie więc z jakiegoś powodu producent wykorzystuje do 0,5A. Jednak współczesne urządzenia pobierają tyle ile potrzebują, ale... nie wszystkie. Jeżeli to byłby telefon to bym ci powiedział, że na 99,9% sobie z tym poradzi, odkurzacz już niekoniecznie i może to obniżyć żywotność baterii. Niemniej jeśli to jest jednorazowe, nie cykliczne wykorzystywanie innej ładowarki to śmiem twierdzić, że nie będzie to miało wpływu.
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg: myślałem żeby podłączyć bezpośrednio pod akumulator, bo on jest wyjmowany (żeby sobie zmienić na drugi jak pierwszy się rozładuje), a czy w nim jest jakaś elektronika, która ładuje gdy dostanie odpowiednie napięcie to ciężko mi powiedzieć, najwyżej nie naładuje się
  • Odpowiedz