Wpis z mikrobloga

Co się teraz porobiło z używaną elektroniką. Kiedyś za 300zł można było bez problemu kupić używany dobry telefon. A teraz najtańsze xiaomi z rozbitym ekranem chodzą po 600zł, i to takie stare modele ( ͠° °) Roczny telefon w dobrym stanie kosztuje zwykle nie więcej niż 200zł mniej od nowego.

Z laptopami jeszcze gorzej, 10 letnie szroty są wystawiane za 500zł, wszelkie nowsze modele mają minimalnie obniżone ceny względem nowych urządzeń.

Do tego całe allegro zawalone lombardami i firmami sprzedającymi sprzęt po leasingu.

Kiedyś to było, a tera jest drogo ( ͠° °)

#laptopy #smartfon #laptop #technologia #komputery #allegro
  • 11
@K-S-: W ogóle z dostępnością telefonów jest lipa od początku pandemii. Kiedyś to praktycznie codziennie szło kupić jakiś telefon z 200zł taniej niż w Polsce na aliex albo banggood z kuponami a teraz promocja raz na miesiąc i to albo na jakieś topowe telefony za 2k albo na jakieś gunwa.
@RiccardoGolodupiec: a ja jakiś rok temu znalazłem przy punkcie odbioru elektrośmieci kompa z 8gb ram i intelem i5 4 generacji ¯\_(ツ)_/¯

i go sprzedałem za 300zł, jeszcze go solidnie wyczyściłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
a ja jakiś rok temu znalazłem przy punkcie odbioru elektrośmieci kompa z 8gb ram i intelem i5 4 generacji


@K-S-: On dzisiaj wart jest 500 PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°)
On dzisiaj wart jest 500 PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mrKoval: Ja go sprzedawałem miesiąc temu, bo długo u mnie leżał ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale sru, kupił jakiś dzieciak, sam przyjechał po niego z ojcem, niech mu gierki na nim działają jak najdłużej ( ͡º ͜ʖ͡º)

Oczywiście jak już sobie dokupi kartę graficzną, bo tam tylko integra