Wpis z mikrobloga

Ktoś ostatnio zakładał multisplita na dwa pokoje 5,1kW. Jaka cena? Mi za Haiera ponad 10k z montazem (kilka metrow instalacji, skropliny na zewnatrz). Latem 2021 za pojedynczego splita zaplacilem 3,5k z montazem (bardziej wymagajacym niz obecnie).

#remontujzwykopem #klimatyzacja
  • 6
  • Odpowiedz
@rysio77: multi są droższe niż splity. Od lata zeszłego roku trochę się rozjechały ceny i trudno tutaj coś więcej wyrokować. Najlepiej będzie złapać jedną czy dwie oferty od konkurencji to będziesz wiedział kto cię próbuje wydymać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EugeniuszGeniusz: chyba rozważę taką opcję, bo mam możliwość zrobienia tego na dwa balkony, ale też podobno nie można wkuwać instalacji nad oknem bo "nadproże". Nad oknem mam 35cm do sufitu, więc nie wiem czy takie obostrzenie jest zasadne?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rysio77: nad jednostką wewnętrzną musisz zostawić minimum 10cm, sama jednostka ma ze 20, więc jeżeli skropliny maks być położone z instalacją chłodniczą to przewiert wychodzi idealnie w środku nadproża. Można oczywiście przejść nad nadprożem, ale nie polecam (trzeba montować pompkę skroplin, a to wrażliwe urządzenie) lub przejść pod, o ile jest na to miejsce.
  • Odpowiedz
@rysio77: zależy od miasta, ale ja za 2,7 + 3,5 wew i 5,5 zew z gree płaciłem 9ke brutto przy w sumie 20m linii freonowej. Za haiera chcieli podobnie tylko gree wygrało że lepiej grzeje, a nie wiadomo kiedy się to przyda.

To była najtansza opcja spośród chyba 6 wykonawców.
  • Odpowiedz