Wpis z mikrobloga

Heyah. Może komuś uda się coś podpowiedzieć.
Pacjent: POCO X3 Pro. Problem? Żaden mikrofon na USB-C nie działa. Po podłączeniu zarówno przewodowego, jak i bezprzewodowego telefon cały czas korzysta z wewnętrznego majka. Testowane na domyślnym aparacie, na Open Camera oraz dyktafonie. Ja chyba oszaleje. Grzebałem w ustawieniach, kombinowałem... Sam YT oraz Google też za dużo nie pomogli. Mirko, w Was ostatnia nadzieja dla początkującego jutubera ;)
#android #poco #xiaomi #telefony #problem #mikrofon
  • 5
  • Odpowiedz
@BenQ702: Tu jest dziwna historia. Jeszcze 2 miesiące temu udawało mi się nagrać materiały na przewodowym micu mini-jack. Potem zaczęły się problemy. Raz nagrywało się dobrze, raz nie było w ogóle dźwięku w nagraniu. Powiązałem to z poruszaniem wtyczki mini-jack w porcie, stąd moje zainteresowanie sprzętem na usb-c. Na tę chwilę niezależnie czy podłączę przewodowy mini-jack, czy przewodowy usb-c, czy bez przewodowy usb-c to tel i tak w każdym programie korzysta
  • Odpowiedz
@razadihan: twoja kariera bardzo słusznie właśnie uległa zakończeniu. znajdz normalne zajęcie a nie prąd będziesz przepalać. kto to ma potem ogladać? takie matieriały nagrane POCO telefonem. proszę Cie
  • Odpowiedz
@razadihan: Póki co dla przyszłych poszukiwaczy rozwiązania:
Przewodowy mikrofon na mini-jack musi być w standardzie TRRS - czyli tak jakby 4 części na wtyczce, ale u mnie cały czas jest problem z gniazdem mini-jack. Mikrofon musi być wetknięty porządnie w gniazdo, a każde poruszenie wtyczką powoduje zerwanie połączenia. Mikrofon w standardzie TRS (3 części na wtyczce) jest u mnie nierozpoznawalny tak jak mikrofon USB-C.
  • Odpowiedz