Wpis z mikrobloga

Czy lądowanie na Maderze jest faktycznie takie tragiczne? To moje marzenie, ale sam fakt lądowania tam mnie paraliżuje ( ͡° ʖ̯ ͡°) oglądałam niby jakieś filmiki i czytałam o tym, czemu tak jest. Wiem tez, ze nic się nie rozbiło ileś lat tam, ale jednak cykor mocno #madera #kiciochpyta
  • 13
@somskia: @dzieju41: @Waski_jest_debesciak:

Cristiano Ronaldo International Airport
XxD

The airport is considered one of the most peculiarly perilous airports in the world[3] due to its location and its spectacular runway construction. It received the Outstanding Structure Award in 2004 by the International Association for Bridge and Structural Engineering.[4][5][6][7] The History Channel programme Most Extreme Airports ranked it as the ninth most dangerous airport in the world and the third
AdwokatVanessaSmaruj-Rogala - @somskia: @dzieju41: @Waskijestdebesciak: 

Cristiano R...
@NitroExpress: Ja się nie boje wypadku, tylko mi chodzi bardziej o odczucie podczas lądowania, o te przeciążenia. Ogólnie nie jestem przyjaciółka z lataniem i każdy lot to dla mnie duży dyskomfort. Dlatego chciałam zapytać kogoś, kto tam mieszka/ był/ bywa, czy faktycznie jest duża różnica w porównaniu do innych lądowań ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Adwokat_Vanessa_Smaruj-Rogala: 3 incydenty sprzed 40 lat i jeden z 2003. Wg danych z 2018 lotnisko obsługuje rocznie ponad 25 tys operacji (teraz pewnie mniej), co i tak sprawia, że opka nie ma sie czego bać.

@NitroExpress: no ale nie pisz, że ostatni wypadek dawno, a reszta bardzo dawno, tylko porównaj to z innymi lotniskami. Oczywiście uwglednij do porównania również liczbę operacji. Wtedy ma sens takie gadanie.